Vücut tipine uygun seçeceğin tek bir küçük siyah elbise “giyecek hiçbir şeyim yok” krizlerinden seni çıkarmaya yeter!

Sade, çok yönlü ve kesinlikle zamansız. Her kadının dolabında mutlaka bulunması gereken en kullanışlı parça; tabii ki küçük siyah elbise! İster düğün elbisesi, ister ofis kombini, ister gösterişli bir parti kıyafeti, istersen de spor bir şıklığa anında dönüşebilen bu elbise, tek kelimeyle sihir gibi.
 

“Lüks rahat olmalı, aksi halde lüks değildir.”

“Lüks rahat olmalı, aksi halde lüks değildir.”

Unutulmaz tasarımcı Coco Chanel fazlasıyla haklı değilse nedir? Küçük siyah elbise 1926 yılında Vogue sayfalarında kendine ilk kez yer bulduğunda, Chanel’in bu ikonik tasarımı moda tarihinde tüm taşları yerinden oynatmıştı bile. Chanel sade ve kullanışlı tasarımlardan yanaydı. Ona göre her şeyden önemlisi, giydiği kıyafetin içinde kadının kendini rahat hissetmesiydi. 
Küçük siyah elbiseyi asıl meşhur eden ise, 1961 yapımı Breakfast at Tiffany’s filminde Audrey Hepburn’ün inci kolyesiyle giydiği Givenchy tasarımı siyah elbise oldu. Zarafet sembolü Hepburn elbiseyi film boyunca öyle güzel taşıdı ki o kusursuz görünüm kendi başına bir stilin simgesi haline geldi. 
 

Zamansız Rahatlık

Zamansız Rahatlık 

Vücut tipine uygun seçeceğin tek bir küçük siyah elbise “giyecek hiçbir şeyim yok” krizlerinden seni çıkarmaya yeter! Yapılan moda araştırmaları küçük siyah elbisenin ortalama kullanım ömrünün tam 11 sene olduğunu gösteriyor. 
 

Ofis Şıklığı

Ofis Şıklığı

Günlük doğal bir makyaj, abartısız aksesuarlar ve çalışma ortamına uygun ayakkabılar ile istediğin görünümü küçük siyah elbisenle zahmetsizce yakalayabilirsin. Daha ciddi görünmek istersen de tek yapman gereken üstüne bir kumaş ceket atmak. 
 

Minimalist ve Asil

Minimalist ve Asil

Günlük giyimde şık ve çabasız görünmek istediğinde gömlek kumaşından bir elbiseyi babet ya da büzgülü düz bir çizme ile kombinleyebilirsin. Böyle bir görünümü 2019’un öne çıkan moda trend’lerinden yılan deseni bir hobo çanta veya kemerle tamamlayarak tarzını bir üst seviyeye taşıyabilirsin. 
 

Gündüzden Geceye Geçiş

Gündüzden Geceye Geçiş

Makyajın, saçların ve aksesuar seçiminle siyah elbisenin görünümünü bir anda değiştirebilirsin. Gün içinde jean ceket ve sneaker’larla giydiğin elbise, seni aynı günün ilerleyen saatlerinde gecenin yıldızı yapabilir. İnce topuklu ve pencereli bir bootie’ye ilave edeceğin gösterişli bir kolye bunun için yeter de artar bile. 

Öz güveninin daimi dostu

Öz güveninin daimi dostu

Vücut yapına uygun şekilde seçtiğinde seni her zaman olduğundan daha ince göstereceği gibi, ışığı yüzüne ve makyajına, aksesuarlarına odaklayacağı için fotoğraflarda çok daha mükemmel görünmene yardım eder. 

Ne demiş Antoine de Saint-Exupery?  “Mükemmellik eklenecek bir şey kalmadığında değil, çıkartılacak bir şey kalmadığında elde edilir.” Küçük siyah elbiseyi bu kadar asil ve zarif yapan şey de işte bu yalınlığıdır. Sana en çok yakışacak elbiseyi seçmek için Koton’un şahane modellerine bakabilir, Paracık da kazanabilirsin.
 

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?