Yılın son Güneş Tutulması 14 Aralık 2020 tarihinde Yay Burcu’nun 23. Derecesinde gerçekleşti. Tutulmalar etkilerini tutulma gününden önce ya da sonra, toplam 6 aylık bir süreçte gösterebilir. Elbette tutulmanın sizin yaşamınızda etkili olması için, tutulma derecesi civarlarında bir gezegeniniz olması gerekir. Doğum haritanızda 23 derece Yay’da, ya da karşıt burcu olan İkizler’de 23 derece civarlarında bir gezegeniniz varsa, tutulma sizi direkt etkileyecektir.
Peki tutulma doğum haritanızda hangi evinizde gerçekleşiyor ve sizi nasıl etkileyecek merak ediyor musunuz?
O vakit yükselen burcunuza göre okuyun bakalım. :)

Yükselen Koç


Tutulma 9. Evinizde gerçekleşiyor.
9.evin konuları geniştir. Birçoğunuzun hayatına yurt dışı bağlantılı gündemler girebilir. Kiminiz yerleşmek, kiminiz ise okumak için yurtdışına gitmeyi planlayabilir. İşinize bir yurtdışı bağlantısı ekleyebilirsiniz. Önümüzdeki dönemde hayatınıza bazı eğitimler girebilir. Bazılarınızın davalık konuları olabilir. Uzak akrabalarınızın, eşinizin akrabalarının ya da torunlarınızın hayatında bazı önemli gündemler olabilir.
 


Yükselen Boğa


Tutulma 8. Evinizde gerçekleşiyor.
Finansal gündemleriniz bu tutulmayla beraber dikkat çekmeye başlıyor. Birçoğunuzun hayatında bir kredi gündemi olabilir, ya da ailenizle, eşinizle, varsa iş ortaklarınızla olan para trafiğinizde bazı değişimler tetiklenebilir. Ailede bir mal, mülk, miras konusu gündeme gelebilir. Bu tutulma bir çoğunuza kariyerinde bir değişim de getirebilir.
 


Yükselen İkizler


Tutulma 7. Evinizde gerçekleşiyor.
İlişkilere dair önemli bir tutulma gerçekleşiyor. Birçoğunuzun yaşamında ilişkilerle ilgili önemli dönüşümler yaşanabilir. Bazılarınızın hayatına yeni biri girebilir, iyi giden bir ilişkiniz ciddileşebilir. Bazılarınızın ortaklıklı iş gündemleri olabilir, ya da güzel bir iş teklifi de gelebilir. Hukuki süreçleriniz varsa, bu tutulma olumlu bir destek verebilir.

 

Yükselen Yengeç


Tutulma 6. Evinizde gerçekleşiyor.
Birçoğunuzun kariyerinde yakın zamanda yenilikler olabilir, güzel bir iş teklifi gelebilir. Bu tutulmayla beraber yeme içme alışkanlıklarınızda bazı değişimler tetiklenebilir, hayatınıza spor girebilir. Sağlığınıza öncelik vermeyi lütfen unutmayın.

 

Yükselen Aslan


Tutulma 5. Evinizde gerçekleşiyor.
Bu tutulmayla beraber aşk hayatınızda bazı olumlu gelişmeler olabilir. Yeni biriyle tanışabilirsiniz, ya da halihazırdaki ilişkinizde daha ciddi bir seviyeye geçebilirsiniz.
Bazı Aslanlar yeteneklerine odaklanmaya karar verebilir, ya da hobilerinden kariyer çıkarmayı düşünebilir.
5.ev çocuklar evidir. Belki birçoğunuz yakın zamanda ebeveyn olmaya hazırlanıyor olabilirsiniz.

 

Yükselen Başak


Tutulma 4. Evinizde gerçekleşiyor.
Bu tutulmayla beraber aile, ev, yuva konuları ön plana çıkıyor. Birçoğunuzun aile hayatında bazı dönüşümler tetiklenebilir. Taşınma, ya da evde bir tadilat gündemi olabilir. 4. Evinizde Mars, Neptün gibi zorlu bir gezegeniniz varsa, aile içinde bazı çekişmeler ya da bir sağlık gündemi de olabilir.
 


Yükselen Terazi


Tutulma 3. Evinizde gerçekleşiyor.
3.evin konuları geniştir. Birçoğunuzun kardeşlik, akrabalık ve yakın arkadaşlık ilişkilerinde bir dönüşüm olabilir, ya da onların hayatında olup bitenlere dahil olabilirsiniz.
Bazılarınız kendi işini kurmaya karar verebilir, ya da güzel iş kontratlarına imza atabilir. Kimilerinizi yakın zamanda bazı eğitimler bekliyor.
 

Yükselen Akrep


Tutulma 2. Evinizde gerçekleşiyor.
Finansal gündemleriniz dikkat çekiyor. Birçoğunuzun hayatında maddi fırsatlar var. Toplu bir para gelebilir, maddi bir destek alabilirsiniz, ya da mülk konularında güzel gelişmeler olabilir. Kariyer konularınıza da güzel bir destek geliyor. Güzel bir iş teklifi gelebilir ya da kariyerinizde bir değişim tetiklenebilir.

 

Yükselen Yay


Tutulma 1. Evinizde gerçekleşiyor.
Yükseleninizde yaşanacak bu tutulmayla beraber bir yenilenme yaşayacaksınız. Yeni bir vizyon ya da bir durumdan özgürleşme var. Önemli kararlar alıyorsunuz ve bu kararlarınızı uygulayacak cesareti gösterip, girişimlerde bulunacaksınız. Bazılarınız dış görüntüsünde bazı değişiklikler yapmaya karar verebilir. Bir rejim gündemi, ya da bazı estetik müdahaleler ön plana çıkabilir.
 

Yükselen Oğlak


Tutulma 12. Evinizde gerçekleşiyor.
Haritanızın son evinde, 12. Evinizde gerçekleşen bu tutulmayla beraber bilinçaltınızın çok hareketleneceğini, bazı yüzleşmeler ve farkındalıklar yaşayacağınızı görüyoruz. Birçoğunuzun okült ilimlere, yani spiritüel konulara, gizli ilimlere merakının artabileceğini bekliyoruz. Ayrıca sanki sağlığınıza daha fazla özen göstermeye başlıyorsunuz.
Tutulma 6-12 aksında gerçekleştiğine göre, bazılarınızın kariyerinde ciddi değişimler için bir başlangıç tetikleniyor.
 

Yükselen Kova


Bu tutulma sanki sizin yaşam planlarınıza bir destek olarak geliyor. Birçoğunuzun kariyerinde somut adımlar atacağını görüyoruz, ya da hayallerinizin peşinden gidecek cesareti kendinizde bulmaya başlayacağınızı görüyoruz. Sosyal çevrenizde değişimler var. Yeni bir sosyal çevre, farklı insanlar hayatınıza girmeye başlayacak.

 

Yükselen Balık


Kariyer alanınızda gerçekleşecek bu tutulmayla beraber birçoğunuzu yeni iş teklifleri, kariyer ortamında değişimler bekliyor. Belli ki kariyerinizde bir sıkılma, bir problem var ve artık değişim kapıda.Ayrıca sosyal statünüzü de anlatır 10. Ev. Birçoğunuz ebeveyn olmaya karar verebilirsiniz. Eğer tutulma derecesi üstünde, doğum haritanızda, Venüs, Ay gibi güzel bir gezegeniniz varsa, bir evlilik fırsatıyla da karşılaşabilirsiniz.