Yılbaşı tatilinde evde kaldığın süreyi keyifli geçirmek istiyor, soluğu da televizyon ya da bilgisayarın karşısında alıyorsan bu liste tam senlik! Sana önerdiğim dizilerden birini seçip seri izleme moduna geçebilirsin.

Efsanevi Kılıcın Aşkına: Cursed


Halkını kurtarmak için savaşan bunu yaparken de efsanevi ve gizemli güçlere sahip bir kılıçtan, bir de paralı asker Arthur’dan destek alan Nimue’nin hikâyesini çok seveceksin. Aşk, macera, fantastik güçler… Bu dizide ne ararsan var!

 

Dünyaya Geri Dönüş: The 100


Toplam 5 sezondan oluşan bir bilim-kurgu dizisi olan The 100, nükleer bir felaket sonrası yok olan dünyaya yeniden gönderilen insanların hikâyesini konu alıyor. Aksiyon ve heyecan dolu bölümleriyle 5 sezonun nasıl bittiğini anlayamayacağın dizinin başrollerinde Eliza Taylor, Paige Turco ve Bob Morley oynuyor.

 

Gerilime Hazır Ol: Dark


Bir Alman dizisi olan Dark, Netflix’in orijinal yapımları arasında. Kasabadaki çocukların ortadan kaybolmasıyla başlayan gizemli olayların, tuhaf insan ilişkilerinin konu alındığı dizi üç farklı kuşaktan da hikâyeler sunuyor. Dizinin ana karakterlerine; Louis Hofmann, Karoline Eichhorn ve Lisa Vicari hayat veriyor.
 


Yetişkinlere Animasyon: Rick and Morty 


Yaşlı ve huysuz bilim insanı Rick ve torunu Morty’nin ilginç hikâyelerini anlatan yetişkin animasyon dizisi Rick and Morty ile eğlenceli saatler geçirmeye hazır ol! Şu an için 4 sezonu bulunan dizinin başına oturup kahkahalar atacağına eminim.

 


O Bir Klasik: How I Met Your Mother 


2005 ve 2014 yılları arasında yayınlanan How I Met Your Mother, sayısız ödülü ve hayran kitlesiyle televizyon tarihinin en iyi dizileri arasında yerini almayı başardı. Ted, Robin, Marshall, Lily ve Barney isimli 5 arkadaşın hayatlarını, arkadaşlıklarını ve ilişkilerini konu alan dizi komedi dizisi olsa da duygusal yönleriyle de öne çıkıyor. 22 dakikalık bölümlerden oluşan dizi nasıl bitti anlamayacaksın bile.

 

Katili Arıyoruz: How To Get Away With Murder


Sırlarla dolu bir cinayet dosyasında dedektiflerle birlikte fikir yürütmeye bayılıyorsan, How To Get Away With Murder tam sana göre! Bir hukuk profesörü ve 4 öğrencisinin bulaştırıldığı cinayetin gerçek yüzünü ortaya çıkarmaya çalışırken kimi zaman heyecanlanacak, kimi zaman çok şaşıracaksın.

 


Hayatın Ta Kendisi: Workin’ Mom


Çalışan annelerin ve ailelerin hayatına biraz daha yakından bakmaya ne dersin? Sadece annelerin değil, pek çok kişinin hayatından bir kesit bulacağı Workin’ Mom, analizleri ile ebeveynliğe yeni bir bakış açısıyla bakmana yardımcı oluyor.
 
Şimdilik önerilerim bu kadar! Önerilerim ve harika listelerim için yazılarımı takip etmeye devam et.