Astrolog Uygur Gür, 14 Şubat'a özel hediye önerileriyle karşında! Hangi burca hangi hediyeyi alabileceğini hemen öğren.

"Hopililer, Sevgililer Günü kapıda. Peki sevgilinize hangi hediyeyi alacağınıza karar verdiniz mi? Gerçekten neden hoşlanır biliyor musunuz? Size birkaç tüyo vereyim mi? Tek ihtiyacınız olan onun burcunu bilmek, gerisi benden size ufak bir kıyak olsun. :)"
 

Koç Burcu


Peşin peşin söyleyeyim, “5 kuruş fazla olsun, kırmızı olsun” lafı Koç’lar için söylenmiş olabilir. Üstelik Sevgililer Günü'nün ruhunu da yansıtan bu renk, Koç’un favori rengidir, çünkü çok güzel taşır.
 • Hanımefendilere kırmızı tonlarda bir çanta, bluz ya da iddialı bir kemer alabilirsiniz. Büyük, gösterişli bir takı da onu epey cezbedecektir.

 • Beyefendilere şu soğuk kış günlerinde taktıkça sizi hatırlatacak kırmızı bir kaşkol – eldiven takımı alabilirsiniz. Bordo, deri bir cüzdan ya da şık bir kravat da sevgilinizi mutlu edecektir.
Boğa Burcu“Mal, canın yongasıdır”, demiş atalarımız. Boğa’lar için eşyaları kıymetlidir, bazen sahip oldukları eşyalarına karşı duygusal bağ bile geliştirebilirler. Dolayısıyla ona alacağınız hediye, onun için uzun yıllar saklayacağı bir hediye olabilir.
 • Hanımefendilere uzun yıllar kullanabileceği şık bir takı seti ya da güzel gözleriyle bütünleşecek hoş küpeler hediye edebilirsiniz. Yine evinde bir köşeye koyabileceği dekoratif bir eşya da çok hoşuna gidebilir.

 • Beyefendilere parasını güzelce yerleştirebileceği geniş gözlere sahip bir cüzdan alabilirsiniz. Rahatlığına düşkün olduğuna göre şu soğuk kışlarında ayağını sıkmayacak, rahatça yürüyebileceği kışlık bir ayakkabı da hediye edebilirsiniz.
İkizler BurcuSevgiliniz bir İkizler ise onun çok yönlü olduğunu, dönemsel olarak ilgi alanlarının değişebileceğini bilmeniz gerekiyor. Dolayısıyla son günlerde neye merak sardığını gözlemlemeniz, ona doğru hediyeyi almanıza yardımcı olacaktır.
 • Hanımefendiler için hobilerine yönelik bir hediye alabileceğiniz gibi, onları güzel parfümlerle de mutlu edebilirsiniz. Yine dökümlü kazaklar ve şık kışlık çizmeler de güzel bir hediye seçeneği olabilir.

 • Beyefendilere ilgi alanlarına uygun kitaplar alabilirsiniz. Ayrıca rengarenk giyinmeyi ve aksesuarları seven İkizler erkeğine, saat, künye, eldiven, kaşkol, bere vb. hediyeler alabilirsiniz.
Yengeç BurcuDuygusal bir sevgiliniz olduğunu unutmayın. Ona alacağınız hediyeyle onun gözlerini doldurabilirsiniz. Gerçi bir Yengeç için en güzel hediye, Sevgililer Günü'nde gelecek bir evlilik teklifidir ama…
 • Hanımefendilere duygusal bir hediye almalısınız. Mesela güzel bir çerçeve alıp içine beraber çektirdiğiniz bir fotoğrafınızı koyabilirsiniz. Ya da ikinizin isminin yazdığı ve hem sevgilinizin hem de kendinizin takabileceği künyeler sipariş verebilirsiniz. Elbette kalpli zarif bir takı da hoşuna gidecektir.

 • Beyefendiler de düşünülmek ister. İsminin yazdığı, ikinizin bir fotoğrafının basılı olduğu güzel bir kupa hediye edebilirsiniz. Onu sıcak tutacak şık bir kazak ya da kışlık şık bir pantolon da onu mutlu edebilir.
Aslan BurcuAslan bir sevgiliniz varsa, lütfen onu çevresine karşı mahcup etmeyecek bir hediye alın. Şaşayı seven Aslan’lar, aşkta da severler fiyakayı biraz. Ne kadar sevildiklerini cümle alem bilsin isterler.
 • Hanımefendilere şık ipek bir fular ya da gösterişli ve mümkünse değerli bir mücevher almanızı tavsiye ederim. İyi bir markanın kozmetik setini, özellikle saç bakım ürünlerini de alabilirsiniz.

 • Beyefendilere şık bir saat alırsanız bayılacaklardır. Kadife bir ceket ya da iş hayatında giyebileceği şık deri bir ayakkabı hediye edebilirsiniz. 


Başak Burcu

Başak’lar kolay beğenmez. Detaycı ve mükemmeliyetçi yapılarını hediye verdiğinizde de hissedersiniz. Dolayısıyla sürprizler çok hoşlarına gitmeyebilir. Sakın risk almayın. Gerçekten ne seviyorsa onu alın.
 • Hanımefendilere her daim tercih edilen klasik bir çanta, bir bluz ya da ceket hediye edebilirsiniz. Temizliklerine çok önem verdikleri için, bornoz takımları, ya da sabun sepetleri de onları çok mutlu edebilir.  

 • Beyefendilere şık bir bot, blazer ceket ya da deodorant – parfüm seti hediye edebilirsiniz.
Terazi BurcuAşk, Terazi’ler için belki de hayatlarındaki en önemli kavramdır, çünkü onlar kendilerini ilişkiler yoluyla ararlar. Dolayısıyla Sevgililer Günü, hediyesi ile birlikte önem verilmesi gereken bir gündür.
 • Hanımefendilere güzel, rengarenk çiçekler eşliğinde, güzel bir çikolata kutusu hediye edebilirsiniz. Muhakkak kumaşıyla ve rengiyle onu etkileyecek bir bluz ya da fular güzel bir hediye olacaktır. Ya da çiçek esansları içeren parfümler de çok hoşuna gidecektir.

 • Beyefendilerin de renklere ve şık giyime düşkün olduğunu unutmayın. Onlara şık kravatlar, iddialı gömlekler ya da yaza hazırlık olarak şık bir gözlük alabilirsiniz.
Akrep BurcuAşkın en tutkulu hâlini yaşamayı seven Akrep’lere ona kendini özel hissettirecek bir hediye almalısınız. İlişkilerde biraz takıntılı ve beklentilerini yüksek tutan insanlardır.
 • Hanımefendilere onlardaki frapan ve cazibeli ruhu ön plana çıkaracak cesur kıyafetler ve iç çamaşırları alabilirsiniz. Ayrıca şık, kadınsı çizmelere de bayılırlar. Okült konulara ilgili oldukları için, bir Astrolog’tan doğum haritası analizi de hediye edebilirsiniz.

 • Beyefendilere kışlık bir ayakkabı ya da bot hediye edebilirsiniz. Şıklığıyla göz dolduracak bir mont da çok hoşlarına gidebilir.
Yay BurcuPandemi olmasa bir Yay’a alınabilecek en güzel hediye beraber çıkacağınız bir hafta sonu tatil organizasyonu olurdu. Hoş, yaz için şimdiden güzel bir rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Hanımefendileri için, hareketli bir yapıya sahip oldukları için rahat kıyafetler her zaman cezbedicidir. Şu soğuk kış günlerinde içinde rahat edebilecekleri kazaklar, montlar güzel bir fikir olabilir. Çok özel bir hediye vermek istiyorsanız tasarım bir jean pantolon da düşünebilirsiniz. Ayrıca büyük çantalara da karşı özel bir zaafları olduğunu belirtmek isterim.

 • Beyefendilere spor ayakkabıları, spor çantası ya da rahat yürüyüş ayakkabıları hediye edebilirsiniz. Ayrıca oversize tasarım bir ceket hoşlarına gidebilir.
Oğlak BurcuKlasik tarzda bir insan var karşınızda. Çok büyük riskler almayın ve günlük yaşamında kullanabileceği hediyeleri tercih edin.
 • Hanımefendilere klasikleşmiş, her daim tercih edilebilecek şık ceketler, bluzlar, etekler alabileceğiniz gibi, onlara şık bir sevgililer günü sepeti hazırlayabilir, içini sabunlar, çikolatalar ve güzel içeceklerle doldurabilirsiniz.

 • Beyefendilere gelirsek, iş odaklı ve ciddi bir duruşu olan Oğlak erkeğine şık bir laptop çantası, işindeki masasında kullanabileceği bir kalemlik, masa saati ya da takvim hediye edebilirsiniz. Ayrıca klasik tarzdaki giyimini destekleyecek bir saat, kravat ya da mendil gibi hediyeleri de çok seveceğini söyleyebilirim.
Kova BurcuEzber bozmayı seven Kova’lar için tasarım ürünler her zaman cezbedicidir. Onu düşündüğünüzü en güzel onun için tasarlanmış bir hediyeyle hissettirirsiniz.
 • Hanımefendilere her yerde bulamayacağı kıyafetler, aksesuarlar, takılar ve “çılgın” çantalar hediye edebilirsiniz. Teknolojiyi de sevdikleri için, hayatlarını kolaylaştıracak elektronik ev eşyaları da doğru bir hediye seçeneği olacaktır.

 • Beyefendilere teknolojik bazı özelliklere sahip bir saat, ya da genel olarak bir teknoloji ürünü hediye edebilirsiniz. Yine rahat kıyafetleri sevdiklerine göre, onları sıkmayacak bir mont, ya da rahat ayakkabılar da güzel bir hediye seçeneği olabilir.
Balık Burcuİlişkilerinde fedakar olan Balık’ları mutlu etmek için güzel bir gün. Onlara ne kadar değer verdiğinizi her şeyden önce yazacağınız güzel bir şiirle ya da anlamlı sözlerle ifade etmelisiniz.
 • Hanımefendileri çiçeğe boğmalısınız. Gecelik, pijama takımı, altına da afili bir terlik onları çok mutlu edecektir. Yine kokulu mumlar, tütsüler ya da buhurdanlık çok hoşlarına gidebilir. Zarif şık küpelere de bayılacaklarını bilin.

 • Beyefendilere, onların müzik ve sanata olan eğilimlerini dikkate alarak dvdler, müziği konu alan kitaplar hediye edebilirsiniz. Şu soğuk kış günlerinde ayakları üşümesin diye onları sıcak tutacak, hatta çalışıyorlarsa iş hayatlarında da kullanabilecekleri, botlar, ayakkabılar hediye edebilirsiniz.


Sevgililer Günü'nüz kutlu olsun!