2020 sonbaharında pandeminin 2. dalgasıyla geri döneceği hususunda yılın başından beri uyarıyordum. Neyse ki sıkı önlemler alınmaya başladı ve mücadeleye devam… Peki, siz sevgili Hopililer bu günleri nasıl geçirebilirsiniz? Madem dış hayattan izole edildiğimiz bir dönemdeyiz, o zaman burçların aslında evde de neler yapabileceğini, bu dönemi nasıl geçirebileceğini hatırlatmak istiyorum.

Koç Burcu


Hayat durabilir, ama bir Koç asla durmaz. Gittiği her yere enerjisini de götüren Koç’lar pekâlâ evinde de kendine çeşitli meşgaleler yaratır. Bu kadar enerjik ve sosyal bir insanın mutfakta becerikli olamayacağını düşünenlere inat, güzel bir kek yapıp, yanına da kahvenizi koyup, sizi merak edenlerle sosyal medyada bir fotoğraf paylaşabilirsiniz mesela.

 

Boğa Burcu


Çalışırken mesai kavramını unutan siz sevgili Boğa’lar, ev hayatınızda yayılmayı, keyif yapmayı da çok seversiniz. Bütün gün güzel yiyeceklerle kendinizi şımartıp, sevdiğiniz filmlere, dizilere sarabilirsiniz. O çok özlediğiniz uzun uykuların tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca evden çalışmanız gerekirse de sizi zorlamayacağını biliyorum.

 

İkizler Burcu


Çok şükür devir iletişim devri. İletişimsiz hiçbir anımız yok ve iletişim araçlarının hiçbir sınırı yok. Kendinizi ifade edebilmenin, konuşabilmenin sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Üstelik konuşurken bir yandan her işinizi de halledebildiğinizi… Demek  ki iletişim araçlarıyla, iletişim ihtiyacınızı sonuna kadar tatmin ederken, bir yandan da evinizin her işini daha da keyifle halledebilirsiniz.

 

Yengeç Burcu


Yuvanızı, evinizi çok sevdiğinizi biliyoruz. Orası sizin mahreminiz, en huzur bulduğunuz yer. Evinizi düzenlemek, aklınıza – kalbinize düşenleri telefonla aramak, şu soğuk kış günlerinde battaniyenizi – kahvenizi alıp duygusal, keyifli filmler izlemek sizi çok mutlu edecektir. Üstelik evden çalışmanız gerekirse de, huzur içinde, her zamanki derli toplu halinizle çalışacağınızı biliyorum.

 

Aslan Burcu


Acaba kaç kişi evinizin sizin ufak sırça köşkünüz olduğunu biliyor. Evinizin dekorasyonuyla kaç zamandır ilgilenemediyseniz, hadi kolları sıvayın. Eşyaların yerini değiştirmek, dekoratif bazı eşyaları internetten satın almak, yaratıcı gücünüzü göstermek için çok güzel bir dönem olabilir. Sizi o kadar dinlendirecektir ki…

 

Başak Burcu


Düzen, tertip ve verimlilik esasına dayalı bir hayatınız vardır sizin. Evden çalışırken de hiçbir detayı atlamayacağınıza ve verimliliğinizin düşmeyeceğine eminim. Ayrıca yoğun çalışma temponuzda evinizin düzeni, nizamı eksik kaldıysa, size güzel bir fırsat doğuyor. Eşyalarınızı düzenleyebilir, fazlalıkları eleyip verilmek üzere ayırabilir, günlük işlerinizi daha hızlı halledebilmek adına evde de bir sistem kurabilirsiniz.

 

Terazi Burcu


Sosyal medya olduğuna göre size sıkılma yok. Bol bol sağı solu stalk'layabilir, sevdiklerinizle sosyal medya üzerinden haberleşebilirsiniz. Ayrıca hanımefendiler ev halinizle bile şık bakımlı olmayı seversiniz siz. Evinizde hazırlayabileceğiniz bazı pratik yüz bakım maskeleri, ya da internetten kolayca satın alabileceğiniz tırnak süsleme setleriyle de keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

 

Akrep Burcu


Hayatın görünmeyen yüzünü çözebilmeyi, soyut konularda derin araştırmalar yapmayı çok seversiniz. Bu konuda internette hummalı araştırmalar yapabilir, videolar izleyebilir, belki de kitaplar satın alarak gizemli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Kısacası araştırmacı ruhunuzu tatmin edebilmek için güzel bir dönem olabilir.

 

Yay Burcu


Ele avuca sığmayan, sürekli hareket halinde ve mümkünse seyahat halinde olmak isteyen siz sevgili Yay’lar belki de biraz seyahat programları izleyebilir, kültür sanat programlarına sarabilir, salgın bitimi rotanızı nasıl çizeceğinize karar verebilirsiniz. Belki de online dil kurslarına yazılabilir, kendi kendinize yabancı dil öğrenebilirsiniz. Kısacası ufkunuzu evinizden de besleyebilirsiniz.

 

Oğlak Burcu


Çalışmaya programlanmış, çalışırken bütün duygularından arınabilen, her şeyi unutabilen siz sevgili Oğlak’lar için ev hayatı sıkıcı olabilir. Elbette evden de işlerinizi çok iyi yöneteceğinize eminim. Üstelik bütün toplantılarınızı sanal ortamda da organize edebilir ve işlerinizi yürütebilirsiniz. Peki zihinsel yorgunluğunuz için bir sefer de meditasyon denesenize! Ya da puzzle yapabilir, el işlerinden anlıyorsanız biraz bu yönlerinizi keşfetmeye çalışabilirsiniz. Denemekten zarar gelmez.

 

Kova Burcu


İnsanlığa faydalı olmak gibi bir içsel motivasyonunuz hep vardır sizin. Belki de bu süreçte ilgilendiğiniz toplumsal konularla ilgili daha fazla araştırma yapabilir, gelecekte bir dernekte, vakıfta, sosyal hizmetlerde nasıl faydalı olabileceğinizi araştırabilirsiniz. Ya da vermek istediğiniz mücadeleyi yansıtan filmler, belgeseller izleyebilirsiniz. Keskin zekânızı yansıtabileceğiniz zekâ oyunlarına göz atabilirsiniz.

 

Balık Burcu


Hadi ama bu kadar hisseden, her duyguyu yoğun yaşayan, evrenden mıknatıs gibi her türlü bilgiyi ve ilhamı çekebilen siz Balık’lar elbette yaratıcı bir yönünüzü keşfetmelisiniz. Yazmayı deneyebilirsiniz, resim yapabilirsiniz, el işlerine kendinizi verebilirsiniz. Hobilerinizle ilgilenmenin vakti geldi gibi duruyor. Biraz internetten hobi videolarına göz atsanıza!