Uzun zamandır düşündüğün evlilik teklifini yapmaya hazır mısın?

Hazır 14 Şubat Sevgililer Günü’yken neden bu günü mutlu bir olay ile taçlandırmayasın, öyle değil mi? Ayrıca sevgilin için daha iyi bir hediye de düşünemiyorum. Senin için evlilik teklifi adımlarını derledim. Bu adımları harfiyen uygularsan bir yastıkta kocama olasılığın çok yüksek. Kusursuz bir evlilik teklifi için nelere ihtiyacın var, gel birlikte göz atalım.
 

İlişki

İlişki

Elbette evlilik teklifinin olmazsa olmazı, teklifini kabul etmesini umduğun birinin hayatında olması. Eğer karşılıklı ve sevgi ve saygıya dayanan, yıllanmış bir ilişkin yoksa teklifini biraz ertelemeni öneririm. Tabii ki ilk görüşte aşk da vardır ama evlilik adımını atmak için iyi düşünüp taşınmak, zamanla birbirini tanımak da çok önemlidir. Hayatında böyle biri varsa sonraki adıma ilerleyebiliriz.
 

Yüzük

Yüzük

Evet, yüzük artık evlilik teklifi ile özdeşleşmiş bir takı. Evlilik teklifi edeceksen, sevgiline özel bir yüzükle gitmek çok tatlı bir fikir. Elbette seçeneklerin mevcut. Dilersen bu yüzüğü sevgiline özel olarak tasarlatabilirsin veya bir fiyat performans değerlendirmesi yaparak teklif için en uygun yüzüğü bulabilirsin. Ancak ailende evlilik teklifleri için kullanılan yadigâr bir yüzük varsa işinin çok kolaylaşacağını söylemem gerek. Dilersen bu konuda büyüklerine danışabilirsin.
 

Mekân

Mekân

Evlilik teklifini yapacağın yer çok önemli. Sizin için önemli olan, sürekli gittiğiniz özel bir yer seçebileceğin gibi, yepyeni bir anı yaratacak ilk defa gideceğiniz bir yer de seçebilirsin. Biraz daha iddialı bir şeyler peşindeysen şehir değişikliğine gidebilirsin. Aşkın şehri Paris veya beyaz kışın Anadolu’daki mabedi Kapadokya akla ilk gelenler. Tabii yapacağın organizasyon da mekân seçimi için önemli olacak.
 

Organizasyon

Organizasyon

Sevgilinin gözlerinin içine uzun uzun baktıktan sonra diz çökerek evlilik teklif edeceksin, evet. Ama öncesinde yaratıcı bir etkinlik hazırlamak, bu anı unutulmaz kılmanın püf noktalarından biri. Arkadaşlarından yardım al, aileni seferber et. Emin ol böyle bir zamanda herkese nazını geçirebilirsin. Sen yaratıcılığını kullandığın sürece böyle bir durum için herkesten koşulsuz destek alabileceğini unutma.
 

Zamanlama

Zamanlama

Doğru bir evlilik teklifi için zamanlama çok önemli. Hem teklifi yapacağın gün hem de teklifi yapacağın an önceden detaylıca planlanmalı. 14 Şubat evlilik teklif etmek için kusursuz bir gün olabilir ama doğru anı bir tek sen bilebilirsin. Dizlerinin üzerine çökeceğin anı hissedeceksin, anı yakala, hem sen hem de sevgilin bu anı hayatınız boyunca unutamaycaksınız.
 

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?