İzlenilecekler listene yeni bir şeyler eklemek istiyor ama konusunu okuduğun hiçbir dizi ya da film ilgini çekmiyorsa belki de eskilere hızlı bir dönüş yapmanın vakti gelmiştir. Behzat Ç.’den İki Aile’ye, Eşkıya’dan Her Şey Çok Güzel Olacak’a kadar bütün efsane Türk yapımları seni bekliyor. Hadi birlikte göz atalım!

Zamanın Nasıl Geçtiğini Anlamayacağın Türk Dizileri Evinde


Eskiye dönüş yapacaksan bunun en iyi yolu nostaljik dizilerden geçiyor. Hikayeleriyle herkesin aklında yer etmiş bu dizileri hatırlayınca izlenecekler listenin kabaracağından eminim!
Bir Ankara Hikayesi: Behzat Ç.


2010 yılında Emrah Serbes’in aynı isimli romanından esinlenilerek yayınlanan Behzat Ç., bir dönem özellikle Ankaralıların favori dizisiydi. Erdal Beşikçioğlu’nun hayran bırakan performansıyla cinayet büroda görev yapan bir başkomiser ve ekibinin yaşadıklarını konu alan diziyi yayınlandığı dönem izlemediysen bu heyecanlı hikayelere kendini kaptırmak için listene hemen ekleyebilirsin. Ya da yeniden başlayıp kendini Ankara sokaklarındaki polisiye hikayelere bırakabilirsin.
 Sıcacık Bir Aşk Hikayesi: Yalancı Yarim


Başrollerini Barış Akarsu ve Merve Sevi’nin paylaştığı Yalancı Yarim, zengin kız Naz ve şoför Tarık’ın aşkını anlatıyor. Aslında zengin bir ailenin çocuğu olan Tarık, ralli merakı yüzünden İtalya’daki okulunu bırakıp gizlice Türkiye’ye dönüyor. Bunu öğrenen babasının tüm kartlarını iptal etmesiyle Naz’ın şoförlüğünü yapmaya başlayınca ortaya sıcacık bir aşk hikayesi çıkıyor.
 


Komedi ve Dram Bir Arada: İki Aile


Aynı evin iki aileye aynı anda satılmasıyla başlayan İki Aile’nin hikayesi, 2006 yılında izleyiciyle buluştu. Bekar bir baba olan Oğuz’la bekar anne Eda’nın aşk hikayesi ve çocuklarının yaşadığı komik hikayeleri hatırlamaktan keyif alacağına eminim.
 


İçimizden Bir Hikaye: Benim Annem Bir Melek


Durum komedisinin Türkiye’deki en güzel örneklerinden Benim Annem Bir Melek, 2008 yılında yayınlanmaya başladı. Başrollerinde Ali Sunal, Oya Başar ve Tarık Ünlüoğlu’nu görebileceğin dizi, tatlı sert bir kaynana ve oğlunun ailesi arasındaki hikayeleri konu alıyor.

 

Gerilimi Televizyonuna Yansıt: Ufak Tefek Cinayetler


İlk bölümü 24 Ekim 2017’de yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler, başrollerini Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Bade İşçil ve Tülin Özen’in paylaştığı bir gerilim dizisi. Yayınlandığı dönemde büyük yankı uyandıran diziyi puhutv üzerinden izleyebilir, akşamları gerilimi televizyonuna yansıtabilirsin.
 

Hafızanın Derinliklerindeki Türk Filmlerini Canlandır


Türk sinemasının unutulmaz filmlerini bu dönemde yeniden hatırlaman için hazırladığım listeye hemen göz at! Kim bilir, belki de aralarında henüz izlemediğin efsaneler vardır.
 Bu Topraklardan Bir Hikaye: Eşkıya


Başrollerini Şener Şen ve Uğur Yücel gibi usta isimlerin paylaştığı Eşkıya, 1996 yapımı bir dram filmi. 35 yılını hapiste geçiren Baran’ın çıktıktan sonra her şeyin değiştiğini fark etmesi ve geçmişindekilerin peşine düşmesiyle başlayan filmi yeniden izlemenin seni duygulandıracağından emin olabilirsin.
 


İçini Isıtacak Bir Hikaye: Her Şey Çok Güzel Olacak


1998 yapımı komedi filminin başrollerinde komedinin Türkiye adresi Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson var. Bir kavga sırasında yıllardır görmediği kardeşi Nuri ile karşılaşan Altan, Nuri’nin ecza deposunu yıllardır hayalini kurduğu bar için ekonomik bir kaynak olarak görünce olaylar başlar.
 


Barış Manço Severlere: Baba Bizi Eversene


1975 yapımı Baba Bizi Eversene, Barış Manço’nun ilk ve tek filmi. Fabrikatör Fazıl Bey’in kızı Sevim ve satış temsilcisi Mahir’in aşk hikayesini anlatan filmi mutlaka sevdiklerinle izlemeli ve bu hikayeyi onlarla da paylaşmalısın.
 


Romantizmin Doruklarına Çık: Bi Küçük Eylül Meselesi


2014 yılının Sevgililer Günü’nde izleyiciyle buluşan Bi Küçük Eylül Meselesi’nin başrollerini Engin Akyürek ve Farah Zeynep Abdullah paylaşıyor. Geçirdiği kazadan sonra yaşadığı son bir ayı unutan Eylül, Bozcaada’ya gider ve burada Tekin’le karşılaşır. İkilinin kalbine dokunacak aşk hikayesini izlenecekler listene ekleyebilirsin.


Tüm bu dizi filmler ve daha fazlasını puhutv’de kolaylıkla bulabilir, sen de kendini bu nostalji akımına kaptırabilirsin!