Seyahat etmeyi seviyor, yeni yerler keşfetmeye bayılıyorsan 4K teknolojilere ile senin için uzakları çok daha yakına getireceğim! Önereceğim ücretsiz ve online platformlar sayesinde evinde çıkmadan gitmek istediğin pek çok yeri ziyaret edebilirsin.

Dünyayı 4K Kalitede Gez: Thripy


Hayal ettiğin tatile gidemiyorsan üzülme. Thripy ile keyifli yolculuklara çıkabilirsin. Aşıklar şehri Paris, modanın kalbi Milano, uyumayan şehir New York ve diğerleri… Thripy sayesinde dünyadaki pek çok şehri 4K kalitesindeki ayrıntılı videolarla keşfe çıkabilirsin. Online seyahat asistanın olacak platformda sadece şehirleri değil o şehirlerde bulunan dünyaca ünlü müzeleri, önemli yapıları ve doğa harikası parkları, sahilleri de ziyaret edebilirsin. Sanki adım adım yürüyormuş hissini veren, 1 saati aşkın gezi videolarını izleyerek şehri gerçekten de gezmiş kadar olacaksın!
 

Sanat, Sanatçı ve Sanatsever Dostu: Google Arts & Culture


Bir sanat aşığıysan ve seyahatlerini de müzelere, ünlü heykellere ve sevdiğin sanatçıların yaşadığı şehirlere göre şekillendiriyorsan kısayollarında Google Arts & Culture’e yer aç! Louvre’daki eserleri mi merak ediyorsun yoksa Vatikan Müzesi’ndekileri mi? Google Arts & Cultere ile bu müzelerdeki eserleri ücretsiz bir şekilde görebilirsin. Dünyadaki en önemli sanat müzelerindeki ünlü resimleri yakından incelemenin yanında etkinliklerini takip edebileceğin ve bilgi verici makaleler okuyabileceğin platform, tam anlamıyla sanatı ayağına getiriyor. Üstelik kendi koleksiyonunu oluşturup en sevdiğin eserlerden oluşan bir koleksiyona sahipmiş gibi hissedebilirsin.
 

Dünya Miraslarına Canlı Bağlan: Skyline Webcams


Tam da bu anda hangi yapının ya da doğa harikasının karşısına oturup onu izlemek ve şehrin seslerine kulak vermek isterdin? Trevi Çeşmesi, Milan Katedrali, peri bacaları? Skyline Webcams, dünyanın farklı şehirlerindeki UNESCO Dünya Mirası listesine girmiş yapıları ve doğal, tarihi alanları canlı olarak izlemene imkan tanıyor. Kendini bir anda özlediğin ya da hiç gitmediğin ama çok merak ettiğin birbirinden farklı lokasyonlarda bulabilir, bir yandan şehrin seslerini dinlerken bir yandan da bu harika manzaranın tadını çıkarabilirsin.