“Çocukla seyahat büyük cesaret!” dediğini duyar gibiyim. İyi de hiç mi birlikte tatile çıkmayacaksınız? Evet, bebek çantası içinde çok eşya taşımak gerek. Bazen hiçbiri gerekmediği gibi zaman zaman biri eksik oldu mu dünya yerinden oynuyor sanki. Bunlar işin doğasında var. Ama ciddi bir ön hazırlık yapmak, tüm ailenin konforunu artıracak. Şimdi hemen bebek çantası ve bebek arabası ile başlayan bir liste hazırla ve hiçbir şeyi gözünde büyütme.

Bebek Arabası


Bebek Çantası


Bebek çantası sihirbazın şapkası gibi bir şey! İçinden dünyalar çıkabiliyor ama ağırlık taşıyarak kendine eziyet etmemelisin. Büyük boy kremler ve losyonların bırak evde kalsın. Küçük şişeler ve tüplere aktaracağın kozmetikler çantanı hafifletecek. Zaten uçak yolculukları sırasında da belirli bir miktar sıvının üzerini kabine sokamıyorsun. Bebek çantası seçerken, postacı olmasına ve ellerini rahat bırakmasına dikkat et. Çıtçıtlı ya da düğmeli bir model yerine fermuarlı olması seni son derece rahatlatacaktır. Bu şekilde içinden bir şey düşmediğinden ya da çantanın olmadık anlarda açılmadığından emin olursun. Ayrıca içindeki bölümlerin birbirinden tamamen ayrı olması da çok önemli. Seyahat sırasında kirli bezi atacak yer bulamayıp çantada tutmak isteyebilirsin ve o parçanın biberondan ve emziklerden kesinlikle uzak durması gerek. 

Önemli bir uyarı daha: Bebek çantası mümkün olduğunca çok gözlü olmalı ve gözleri sıvı ve koku geçirmeyen malzemeden üretilmeli. 

Konu, bebek çantası bile olsa tarzınızdan ödün vermek istemiyor olabilirsin. Çantanın siyah ya da koyu bir renk olmasını tercih edebilirsin. Ancak içi koyu renk bir çantada arayacağın o minicik şeyi bulmak çok zor, bu bilgi aklında olsun. İçi açık renk ve yıkanabilir kumaştan üretilen bir bebek çantası hayatını kolaylaştıracaktır. Bebek arabası seçerken de arabanın kumaş yerlerinin çıkarılıp yıkanabilir olmasına dikkat etmelisin.

 

Kanguru


Uzak yakın fark etmez, bebekle çıkacağın her seyahatte bebek arabası ve bebek çantası dışında yanında bir de kanguru bulunmalı. Kanguru çocuğu tenine yakın tutup rahatlatacağı gibi senin hareketlerini de son derece kolaylaştıracak. 

 

Ekstra Bagaj


Arabaların üzerine monte edilen ekstra bagajlardan edinmek, arabayla ailece çıkacağınız tatillerde büyük rahatlık sağlayacak. Böylece valize koyacağın eşyaları üstte, bebek arabası gibi büyük malzemeleri arka bagajda, her an ulaşılması gereken bebek çantası gibi eşyaları da içeride tutabilirsin.