Pandemiyle beraber evde daha fazla vakit geçirmeye ve böylelikle televizyonla daha ilgili olmaya başladık. Peki, burçsal özelliklerimiz ve izlediğimiz programlar arasında bir bağlantı olabilir mi? Ya da fırsat versek belki de bize hitap edecek son dönemde popüler olmuş yayınlar hangisi?

Koç Burcu


Sessizlik, dinginlik, monotonluk varsa bilin ki orada Koç yoktur. Koç demek aksiyon, eğlence ve adrenalin demektir. Gündem hızlı akmalı, sürekli sürprizler adrenalini tırmandırmalı. Elbette eğlence ve şamata da bu sırada eksik olmamalı. Televizyonların uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar tam da size göre. Kendini tekrarlamayan aksiyon dolu, arada yüzünüzü güldürecek repliklerin de yer aldığı bu diziyi izlemediyseniz, bir şans verin derim.
 

Boğa Burcu


Gelişmiş bir damak zevkiniz var sizin. Büyük aşçıların, gurmelerin, şarap tadıcıların Boğa burcundan çıktığını söyleyebilirim. Gezdiğiniz yerlerde en iyi lokantaları keşfeden yine sizsinizdir. El lezzetiniz hepimizce malumdur. Yemek yaparken gözüyle ölçü ayarını en iyi yapan kuşkusuz Boğa’lardır. E buyurun o zaman Masterchef’e. Bakalım kim kime ne öğretecek? Şeflerden onay alan yarışmacılar, peki sizden onay alabilecek mi? O gurme gözler seyre dalsın o vakit. :)
 

İkizler Burcu


Hayatın dramasını da, eğlencesini de bir vücutta toplamış siz sevgili İkizler, değişken ruh hallerinizle son derece renkli bir kişiliğe sahipsiniz. Eğlenceli bir tabiatınız var. Hüzünlüyken bile, hayatın renkli yönlerini hiç kaçırmıyorsunuz. Peki bu sezonun starlarından Menajerimi Ara’yı izlediniz mi ? Bu dizide, kendiniz gibi zorluklarla mücadele ederken bile matrak kalmayı becerebilen karakterlerle tanışmak epey hoşunuza gidecek.
 


Yengeç Burcu


Kol kırılır yen içinde kalır demiş büyüklerimiz. Bu laf adeta siz Yengeç’ler için söylenmiş bir söz. Aile için yapılan fedakârlığın lafını bile etmezsiniz siz. Ve aile içinde ne yaşarsanız yaşayın, dışarıya karşı o ailenin sırlarını korur, günahını ve sevabını yüklenirsiniz. İşte tam bu noktada bu sezonun flaş dizisi Masumlar Apartmanı tam da size göre. Aile içinde her bireyin birbirini kolladığı, anladığı ve belki de zamanla birbirini iyileştireceği bu dizinin müptelası olacaksınız.
 

Aslan Burcu


Aslan demek güç, kudret demektir. Aslan’lar daima birinci olmayı, kazanmayı, kısacası iddialı olmayı severler. Ve ortamın krallığını kimseciklere bırakmazlar. Onların olduğu yerde herkes havasını alacaktır. Bu bağlamda Çukur dizisi size hitap edebilir. O dizideki güç savaşları, pes etmeyenlerin iktidar mücadelesi tam da sizin mayanıza göre. Hala izlemediyseniz bir göz atın derim.

 

Başak Burcu


Tarih hepimizin ilgisini çeken, ama birçoğumuzun tembellikten bir türlü oturup adam gibi öğrenemediği bir alandır. Ve tembellikten asla nasibini almayan siz sevgili Başak’lar, bittabi tarihsel araştırmaları yapabilecek, somut tarihsel verileri işleyebilecek ve analizleriyle bize ışık tutabilecek bir yapıdasınız. Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi, tarihi kurguyla birleştiren ve oldukça ilginizi çekebilecek bir yapı. Tabii tarihsel gerçeklerle bağdaşmayan detayları da eleştirmek sizin işiniz. 

 

Terazi Burcu


Kendini ilişkiler yoluyla arayan, ilişkilerdeki konumunu çok önemseyen siz sevgili Terazi’ler zamanla bir ilişki gurusuna dönüşürsünüz. İlişkilerde yaşadığımız büyük çıkmazları çözebilmek için sizin tecrübelerinizden faydalanmak isteriz. Galiba kompleks ilişkilerin ustaca sergilendiği ve sizin bakış açınıza ihtiyaç duyulan bir yapım da Yasak Elma. Bu diziyi izlerken vereceğiniz tepkileri, yapacağınız yorumları inanın çok merak ediyorum.

 

Akrep Burcu


Duygular dünyasının en karanlık, en kıyıda köşede kalmış detaylarını bile hisseden ve bilen. Yaşadığı travmalarla Anka kuşu misali küllerinden defalarca doğmayı becerebilen siz sevgili Akrep’ler sezonun iddialı dizisi Kırmızı Oda’nın müptelası olacaksınız. Psikoloji, bilinçaltı konuları sizi her daim cezbeder. Ve insan ruhunun karanlıklarının analiz edilmesi, aydınlatılması size heyecan verir. O halde bu diziyi sakın kaçırmayın. 

 

Yay Burcu


Yedi cihan kimden sorulur? İmkânı olsa elbette Yay’dan sorulur. Her fırsatı bir yerleri gezmek, keşfetmek için değerlendiren siz sevgili Yay’lar, farklı insanlar tanımayı, yeni kültürlerle tanışmayı, kısacası yeni dünyalar keşfedip içinizdeki maceracı, gezgin ruhu doyurmayı çok seversiniz. O zaman oturduğunuz yerden sizin gönlünüzü edecek “Dünya Avucunuzda” programını hemen izlemeye başlamalısınız. Her bölümünde dünyanın farklı yerlerini evinize getirecek bu programı kaçırmayın, derim.
 


Oğlak Burcu


Kendinize bir hayat armağan etmek, daha doğrusu inşa etmek için o kadar çok çabalıyorsunuz ki, bazen hayatın eğlenceli kısmını gözden kaçırabiliyorsunuz. O kadar çok sorumluluk yüklenmişsiniz ki, hayattan çalmayı unutmuşsunuz. Peki biraz gülmek, eğlenmek, belki de tatlı mı tatlı bir aşk hikayesi izlemek, sizin de hakkınız değil mi ? Bence demli bir çay eşliğinde Çatı Katı Aşk dizisine bir göz atmalı, günlük stresinizden biraz arınmalısınız.

 

Kova Burcu


Siz sevgili Kova’lar bireyin yaşadığı topluma karşı vazifeleri olduğuna inanırsınız. Son derece idealist ve yaşadığı dünyaya bir katkıda bulunmak isteyen insanlarsınızdır. Dolayısıyla insanlığa ya da en azından yaşadığı çevreye bir faydası dokunan, bu uğurda çetin mücadeleleri verecek insanları takdir edersiniz. Tam bu noktada Mucize Doktor sizi heyecanlandıracak bir yapıt olabilir. Güzel vakit geçirmenizi sağlayacak bu dizi, hikâyesiyle de sizi etkileyecek. 

 

Balık Burcu


Kuru kuru aşkı kim ne yapsın ? Aşk dediğin büyük olmalı. 3-5 günlük ilişkilerin aşktan sayıldığı, aşkın değerinden yitirdiği günümüzde, siz sevgili Balık’lar unutulmaz aşkları pek seversiniz. Acısıyla, tatlısıyla büyük bir aşk dizisi izlemek güzel olmaz mıydı ? Büyük aşklar bazen büyük öfkeleri de getirir. Hele de hayal kırıklığı varsa. Peki aşk öfkeyi de yenebilir mi ? İşte bunun cevabı Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde.