Astrolog Uygur Gür senin için hazırladı, burçların tatil dönüşü neler hissettiklerini yazdı. Önce kendi burcunu, sonra sevdiklerinin burçlarını okumayı unutma.

Koç Burcu


"Bronz tenimle yine ofis ortamındayım, inanamıyorum. Yıl bitmeden bir tatil daha yapabilir miyim acaba? Bu tatil benim enerjimi giderme ihtiyacımı hiç karşılamadı. Ben daha yüzecektim, gezecektim, sosyalleşecektim, hemencecik bitti. Neyse ben de kendimi biraz işlerime veririm, işleri toparlarım, buradaki arkadaşlarımla özlem gideririm ne yapayım."
 


Boğa Burcu


"Tatile gidip bir kilo alan ben miyim acaba? Ama n’apayım keyiflerin insanıyım ben. Dinginlik, deniz ve bol bol lezzetli yiyecekler yemeden tatilden bir şey anlamıyorum. Neyse ben nasıl olsa yine kendimi çalışmaya verir, sıkı bir rejim yapar, fazla kilolarımı atarım. Zaten işlerde de aklım kalmadı değil… Her ay bir hafta tatil yapsam nasıl olurdu acaba? :)"

 

İkizler Burcu


"Ben doysam, çenem doymuyor tatile. Hiçbir şey anlamadım tatilden. Şimdi gel ofiste herkese dert anlat, işleri yürüt, of canım hiç istemiyor. Mail'ler falan hep birikmiş, bir dolu angarya iş var. Bir de ben geldim, bu sefer de başkaları gitti tatile, e ben kiminle paylaşacağım tatil anılarımı, kime göstereceğim fotoğraflarımı?"

 

Yengeç Burcu


"Ailemle tatil yapmak, benim için tatillerin en güzeli. Onları çok özleyeceğim. İyisi mi bir iki fotoğraf koyayım işyerindeki masama da, biraz yâd edeyim onları. Gerçi işyerinde de ailem gibi sevdiğim arkadaşlarım var, onları da özlemedim desem yalan olur. İçimdeki sevgi herkese yeter benim. Bir de birikmiş işler olmasa…"

 Aslan Burcu


"Koca bir bavulla gidip, götürdüklerimin yarısını giyemeden gelen bir ben miyim acaba? E demek ki bu kadarcık tatil bana yetmiyor. Beni yaşamak ve yaşatmak için daha uzun bir tatile ihtiyaç var. Öte yandan ben yokken ofisteki işler pek iyi yönetilememiş gibi duruyor, el mecbur bir müdahale edeceğim tabii. İpleri ele almanın vaktidir."

 

Başak Burcu


"Tatile giderken hadi yine o bavulu bir şekilde yapıyorsun da, dönüşte onu boşaltmak, her şeyi yıkamak, derlemek, toplamak büyük bir dert. Bu yetmezmiş gibi ben yokken iş yerinde ne masam düzgün temizlenmiş, ne de işler doğru dürüst yapılmış. Bir dolu angarya iş beni bekliyor. Yok valla, ben yoksam bu ofiste kimse çalışmıyor. Benden iki tane olsa bütün işler biter zaten."

 

Terazi Burcu


"Tatilde gün batımını bronz tenimle ve olanca şıklığımla, keyifle izlerken, gel şimdi ofisteki asık suratlı insanları izle. Bu nasıl bir kader? Canım hiç ama hiç çalışmak istemiyor. Tembellik yapmayı ne kadar çok seviyormuşum ben. İşler de epey birikmiş, tek tesellim yazın daha uzun olması…"

 

Akrep Burcu


"Sanki 2 ay tatile gittim, bu kadar iş nasıl birikir anlamıyorum. Toplantılar için de benim dönüşümümü beklediniz, ben yokken hiç mi aksiyon alınmadı, anlamadım ki. Ayrıca ofiste maske takmak tatilde maske takmaktan daha beter. Neyse ki daha bayram tatili var, bir ufak tatil de o zaman yaparım artık."

 

Yay Burcu


"Daha gezilecek, görülecek çok yer vardı, ne ara bitti bu tatil. Yalnız ne kadar hareketli bir tatil yaptıysam her yerim ağrıyor. Yine gitsem yine durmam yerimde. :) Ofiste mail'ler birikmiş ve benim en sevmediğim şey sabit işler. Oturarak çalışmak benim için tam bir zulüm. Biraz dışarı işleri olsa da hareket etsem bari."

 

Oğlak Burcu


"Efendi gibi tatilimi yaptım geldim. Ne olacak seneye yine giderim. Mühim olan hayatta her şeyi zamanında yeteri kadar yapabilmek. Şimdi, benim yokluğum ofiste elbette hissedilmiş. Birinin burayı doğru yönetmesi, işlerin devamlılığını sağlaması lazım. Dinlendiğime göre, yeni projelere de bomba gibi hazırım artık."

 

Kova Burcu


"Tatil demek özgürlük demek, plansız, programsız hareket edebilmek demek. Şu iş hayatında en çok da canımı sıkan şu mesai saatlerine uyma zorunluluğu. Keşke işleri verip eve yollasalar, kimse de takip etmese, kafama göre ben işleri yetiştirsem. Şimdi kim girecek o kadar toplantıya, kim yapacak bu işleri?"

 

Balık Burcu


"Çok üzülüyorum, yine olanca anısıyla güzel mi güzel bir tatil sona erdi. Hoş, iş arkadaşlarımı da özlemiştim ben. Onların da bende ayrı bir yeri var. Keşke ofisçe bir tatile gidebilsek, o zaman hem tatil hem iş, ikisi bir arada çok güzel olmaz mıydı? Bari bu sıcak günlerde güneyde filan bir eğitim organize etseler de çalışabilecek motivasyonu bulsam..."