Hadi gelin bugün eğlenceli bir yazı kaleme alayım sizler için. Bu haftaki konumuz “Burçlar Neye Sinir Olur?” Bakın bu yazıyı okuyup karşınızdakinin burcuna göre onu sakın sinir etmeye kalkmayın. Belki onunla empati kurmanıza yardımcı olabilir bu yazı mesela.

Koç Burcu


Beklemeye hiç tahammülü olmayan Koç burçları, sabırsızdırlar. Bekletilmek ya da bir sürecin uzaması onlar için en büyük işkencedir. Ayrıca hararetli tartışmalarda başarılı olan Koç’lar karşısındakinin sakin şekilde tartışabiliyor olmasına da sinir olabilir.

 

Boğa Burcu


Açken Boğa, Boğa değildir. O sakinliği, huzuru kaybolur ve gerginleşir. Dolayısıyla hep beraber sofraya oturacaksanız, onu bekletmeyin bence. Ayrıca ikide bir tabağından otlanmayın, bundan da hoşlanmayacaktır.
Her şeyi sabırla zihninde oturarak süreçlerini yönetmeyi seven Boğa’ları acele ettirmeyin, ortalığı telaşa vermeyin.İkizler Burcu


Konuşarak kendini rahatlatan İkizler burcunu dinlememek, “sonra konuşuruz” demek, onu çileden çıkartabilir. Onu dikkate almadığınızı düşünecek ve ayrıca kendini ifade edemediği için olaylar büyüyecektir. Bir de stabil olan her şeye karşı bir alerjisi olabilir. Onunla planlar yapılırken, esneklikler olabileceğini kabul edin.

 

Yengeç Burcu


Ailesi hakkında olumsuz bir eleştiri yapmak, ilişkinizin sonunu getirebilir. Ailesiyle ilgili bir durum ne kadar can sıkıcı olursa olsun, bu konu hakkında kimseden bir görüş almaktan hoşlanmayacaktır. Unutmayın ki, günahıyla sevabıyla ailesi onun için çok kıymetlidir.
 


Aslan Burcu


Yaptığı bir işi, ortaya koyduğu bir çalışmayı takdir etmemek, yeterince övmemek, kısacası takdir görememek onun moralini çok bozacaktır. Egosunun okşanmasını isteyen bir Aslan’ı küçümsemek onu çileden çıkaracaktır.
Ayrıca şaka amaçlı saçını filan bozarsanız çok kızabilir. 
 


Başak Burcu


Eleştirilmekten hiç hazzetmeyen Başak’ları, hele de herkesin içinde sakın eleştirmeyin. Haklı dahi olsanız bu durumu içine sindiremeyecektir. Ayrıca onun beklentilerini karşılarken, ya da onunla çalışıyorsanız, gelişi güzel iş yapmak, detayları önemsememek de onun sinirini bozacaktır. Ve tabiiki tembel, üşengeç insanlara katlanamaz.

 

Terazi Burcu


Onun yaşadığı ilişki problemlerini ciddiye almazsanız, ilişkilerdeki duruşunu eleştirirseniz bundan hiç hoşlanmayacaktır. Unutmayın ki bir Terazi ilişkiler yoluyla kendini arar. Ayrıca güzelliğine, estetiğe, uyumlu giyinmeye düşkün Terazi’lerin kılığını kıyafetini de yermeyin.


 

Akrep Burcu


Sakın bir Akrep’in yanında başka birini çok fazla övmeyin, hele de onun hoşlanmadığı bir kişiyse asla. Unutmayın ki sizin için en önemli kişi, o Akrep kişisi olmalı. Ve konu Akrep ise konuyu çok fazla uzatmaya gerek yok, bence bir Akrep ile asla düşman olmayın, onun öfkesini, kinini kendinize çekmeyin. Üstelik en iyi kötü gün dostu Akrep’tir, biraz da kıymetini bilin.

 

Yay Burcu


Durağanlık, beklemek, stabil ve klasik bir hayat onun mutsuzluğu için yeterlidir. Eğer enerji, hareket, yenilenme yoksa zaten onun o optimist enerjisi gidecektir. Yay’lar her şeye rağmen hep tatlı insanlardır. Onlar kendilerini motive etmeyi iyi bildikleri için, sanırım bu yazının konusu en az onları ilgilendiriyor. 

 

Oğlak Burcu


İş hayatında bir aksaklık, bir aksilik varsa onun zaten sinirleri hemen bozulacaktır. Unutmayın ki, Oğlak önce kariyeriyle evlidir. Ayrıca ciddiyeti seven insanlardır ve laubalilikten, sulu şakalardan pek fazla hoşlanmazlar.

 

Kova Burcu


Bir ortamda adaletsizlik varsa, birilerin hakkı yeniliyorsa orada Kova’yı durduramazsınız. Adalet, hak ve özgürlükler Kova için önemlidir. Ayrıca onun özgürlüğünü, bireyselliğini kısıtlamaya kalkar, ona kurallar dikte eder, zorla işler yüklerseniz, onu darmadağın etmeniz kaçınılmaz bir sondur ve tabiiki bu durumu asla kabul etmeyecektir.

 

Balık Burcu


Onun fedakarlıklarını takdir etmez, sizin için yaptıklarını görmezden gelirseniz, hemen kendi için üzülmeye başlayacak, kendine acıyacaktır. Unutmayın ki, o önce başkaları için bir şeyler yaparak mutlu olur. Ayrıca bir Balık’a asla “senden sıkıldım” cümlesini kurmayın, o çoktan size bağımlılık geliştirmiş olabilir.