Her zaman anne sözü dinlenmek iyidir. :) Astrolog Uygur Gür, annelerin sesi oldu; burçlara göre anne tavsiyeleri hazırladı.

Koç Burcu


"Kendine güven evladım. Kendi ayaklarının üstünde durmayı öğren. Girişken ol, başarırsın muhakkak. Hakkını da kimseye yedirme. Gerçi kimseye yedirmem ben senin hakkını, ama senin de sesin çıksın!" 
 

Boğa Burcu


"Paranı ihtiyatlı harca. Her ay 3-5 kuruş kenara at muhakkak. Önce bir evin, bir dikili ağacın olsun bu hayatta. Araba sonra da olur. Sen kredini çek, ben de sana her ay destek olurum çocuğum."
 

İkizler Burcu


"Önce okulunu bitir. Hatta bir yüksek lisans yap. Kendini geliştirecek kurslara git, hep kendine yatırım bunlar. Bol bol oku, çok okuyan bilir evladım. Kendini iyice bir donat, evlilik, çocuk bunlar nasıl olsa zamanla olur. Bak beraber de bir kursa yazılabiliriz. :)"


Yengeç Burcu


"Kardeşinle ortak bir ev alabilirsiniz. Birinin kredisi bitince de ikinciyi alırsınız. Hatta hepimiz aynı apartmandan alalım. Alt katınıza da biz taşınırız. Yarın öbür gün çoluğa, çocuğa karışacaksın, torunum da hepimizin elinde büyür. Şöyle iyi bir evlilik yaptığını görsem…"
 

Aslan Burcu


"Temiz giyin, kaliteli giyin çocuğum, sana bir şey almıyoruz zannedecekler. Ben senin için hep en güzel ürünleri seçiyorum, özeniyorum o kadar. Biraz da güven evladım kendine; dik dur, sen akıllı, eli yüzü düzgün çocuksun. Kimseden eksiğin yok, fazlan var."
 

Başak Burcu


"Bak yine geziyorsun, hiç çalışmıyorsun. Nasıl bitecek bu okullar, tükettin beni. Dışarıda ne olduğu belirsiz şeyler de yiyip durma. Bak ben sana evde temiz temiz pişiriyorum, önüne koyuyorum, meyvene kadar soyup getiriyorum. Şu odanı da bir toplasan artık, biraz anneciğin gibi tertipli düzenli olsan kuzum."
 

Terazi Burcu


"Biraz üstüne başına dikkat et, saçına başına özen göster, bak beğenmeyecekler seni. :) Şu güzel yüzün de biraz gülsün be evladım, bak çok şükür hiçbir eksiğin yok. Biraz şükret, hayatın tadını çıkar."

 

Akrep Burcu


"Çok iyi niyetlisin be evladım, hemen herkese güveniyorsun. Özelini her yerde anlatma, herkese güvenme. Bana anlat, benimle paylaş. Mutluluğunu da her yerde paylaşma, nazara gelirsin. Herkesi kendin gibi sanma, kıskanırlar."

 

Yay Burcu


"Sürekli bir bilgisayardır tutturmuşsun, başından kalmıyorsun. Çık gez, biraz insan yüzü gör, sosyalleş. Hemen de her şeye üzülüyorsun, boş ver bir daha mı geleceksin dünyaya, takma kafanı, biraz rahat ol. Her şey gelir geçer, biraz hayatın tadını çıkar."

 

Oğlak Burcu


"Sabır çok önemli evladım. Bugün çalışan yarın karşılığını alır. İşine sımsıkı sarıl, şikayet etme, zamanla en iyi yerlere gelirsin merak etme. Önce iş, sonra eğlence, tamam mı benim güzel yavrum? Bir de biraz tutumlu ol, çarçur etme paranı."
 


Kova Burcu


"Ben senin her zaman arkandayım. Ne karar alırsan al, sen doğrusunu bilirsin. Ama lütfen mantıklı ol, mantıklı kararlar al. Sakın duygularına kapılıp, yanlış kişilerin peşinden sürüklenip, hedeflerinden uzaklaştırma kendini."
 

Balık Burcu


"Merhametli olmak çok önemli evladım. Verici ol, paylaş, herkes senin güzel kalbini görsün. Başına da bir şey gelince ya da işler istediğin gibi sonuçlanmayınca, üzülme; vardır bir hayır, demek ki böylesi daha hayırlıymış de."