Kurban Bayramı dönemlerinin olmazsa olmazları arasında yer alan kıyma makineleri, pek çok farklı türde piyasaya sunuluyor. Kollusundan manueline, ev tipinden sanayi tipine çeşit çeşit model arasından seçim yapmak mümkün. Evde yapılan her yiyecek gibi kıymanın da evde çekilen hali, en lezzetlisi ve sağlıklısı. Bu sebeple sen de özellikle bayram dönemi alınan etleri evinde kıyma haline getirerek saklamak istersen burada senin için listelenen kıyma makinesi tavsiyelerine mutlaka göz atmalısın. Zira bu sayfada farklı markaların kullanışlı ve kaliteli çeşit çeşit kıyma makinesi modeline yer veriyoruz. Okumaya devam ederek ev tipi kıyma makinesi tavsiyelerimizi öğrenebilir, lezzetli et yemekleri yapmak için pek çok araç gereci alışveriş listene ekleyebilirsin. Hazırsan başlıyoruz.

Manuel Ev Tipi Kıyma Makineleri   


Menuel kıyma makinesi tavsiyesi almak isteyenler buraya! Burada hem marka hem de model anlamında pek çok farklı seçenek mevcut. Arzum'dan Arçelik'e, Fakir'den Bosch'a çeşit çeşit yerli ve yabancı markadan en iyi kıyma makinesi tavsiyelerine buradan kolayca ulaşman mümkün. Şimdi istersen önerileri sıralamaya geçelim. Aşağıdaki listede evinde rahatlıkla kullanabileceğin kıyma makinesi önerilerini görebilirsin.
  • Arzum Multi Meat: Yerli markalar arasında elektrikli mutfak ve kişisel bakım aletleri anlamında sıklıkla tercih edilen Arzum, bu sefer kıyma makinesiyle karşında. Döküm gövdesi, üç farklı kalınlıkta diski; iti, içli köfte, sosis ve sucuk aparatı, 2000 Watt'lık güçlü motoru ve kompakt tasarımıyla ta mutfağına uygun türden bir cihaz. Üründe açma, kapama ve geri sarma düğmesi yer alıyor. Bu düğmeleri kullanarak kıyma işlemi esnasında cihazda oluşabilecek sıkışmalara anında çözüm getirmen mümkün. Bunun yanı sıra Arzum Multi Meat kıyma makinesinin gövdesi ve bıçakları paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş. Dolayısıyla bu makineyi uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabilir, etlerini en sağlıklı şekilde hazırlayabilirsin. Tüm bunların yanı sıra bu üründe üç faklı kalınlıkta disk seçeneği de mevcut. Yine paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş olan bu diskler, kıymanın istenilen boyutta çekilmesine olanak tanımak için tasarlanmış. Cihazdaki itici aparat ise doldurma tepsisine konulan etlerin disklere doğru itilmesine yardımcı oluyor. Sana da sadece düğmeye basmak kalıyor.

  • Bosch Compact Power: Dünya çağında en çok tercih edilen Bosch, Compact Power kıyma makinesiyle kullanıcılardan tam puan alıyor. Adı gibi kompakt tasarıma sahip olan bu cihaz az yer kaplaması ve kolay saklanmasıyla öne çıkıyor. Bunun yanı sıra özellikle Kurban Bayram'larının vazgeçilmezleri arasında yer alan bu kıyma makinesini kullanarak leziz ve taze sosisler, içli köfteler ve sucuklar yapabilirsin. Bosch kıyma makinesinin motor gücü de oldukça tatmin edici. 1500 Watt'lık motora sahip olan bu makine ile etlerini birkaç dakika içinde kıyma haline getirmen mümkün. Bu ürünün bir öne çıkan özelliği de vakumlu ayakları. Sen kıyma işlemini yaparken makine sabit durarak sana yardım ediyor. Böylece olası kazaların önüne geçilmiş oluyor. Bosch Compact Power ile işin bittiğinde onu temizlemek de çok kolay. Gıda ile temasa uygun olarak üretilen uzun ömürlü paslanmaz çelik diskleri ister elinde ister bulaşık makinesinde yıkayarak temizleyebilirsin. Temizlemenin ardından bu diskleri, entegre aksesuar saklama bölümünde sakla, ihtiyacın oldukça çıkar, kullan. Bu kadar kolay!

  • Tefal Kıyma Makinesi: Yarım asırı geçkin tecrübeye sahip Tefal, kıyma makinesiyle de kullanıcılardan tam puan alıyor. Kolay kullanım ve saklama imkanı sunan bu cihaz, farklı yemekler için dört farklı kıyma sonucu çıkarabiliyor. Cihazın iki paslanmaz çelik kalın ızgarası mis gibi ev yapımı hamburgerler için idealken ince ızgara da köfte ve bolonez sos için kullanılabilir. Bu arada, farklı ve sağlıklı yemek tarfileri arıyorsan bu yazımıza göz atmayı da unutma! Kebbe ve sosis aksesuarları ise yemeklerin şık görünmesi için onları süslemenize yardımcı oluyor. Böylece hem göze hem damağa hitap eden sofralar hazırlaman mümkün. Tefal marka kıyma makinesi, kıyma ünitesi ve motor bloğu arasındaki metal bağlantı sayesinde uzun süreli kullanım da sağlıyor. Bunun yanı sıra bu ürünü bir yerden başka bir yere rahatlıkla taşıyabilirsin; zira cihazın geniş bir tutma sapı mevcut. Kolay kavranabilen ergonomik bu sap sayesinde Tefal kıyma makinesi son derece mobil bir hale geliyor. Etlerini, mutfağının dilediğin bir köşesinde kıyarak yemeklerine ekleyebilir ya da buzluğunda saklayabilirsin.

  • Sinbo Et Kıyma ve Salça Makinesi: Gerek Kurban Bayramı gerek Anneler Günü hediyesi olarak harika bir seçenek olan Sinbo kıyma makinesi, ekonomik modeller arasında üst sıralarda yer alıyor. Üç adet et kıyma işlevi; sucuk, sosis ve içli köfte aparatı, salça aparatı ve geri alma fonksiyonu ile bu ürün, mutfağının baş köşesini hak ediyor. Kompakt tasarımı ve paslanmaz çelik bıçak ve diskleriyle Sinbo et kıyma makinesi, kaymaz tabanlı olarak tasarlanmış. Bu sayede cihaz çalışır konumdayken bile sabit kalıp olası istenmeyen durumları önleyebilir. Sen de bu ürünün işlevsel özelliklerinden yararlanarak etlerini evinde kıyıp sağlıkla saklayabilir, domateslerini birkaç dakika içinde salça yapabilirsin.

  • Fakir Torque 1800 Et Kıyma Makinesi: Fakir kıyma makinesi modelleri arasındaki sıklıkla tercih edilen Torque 1800, yüksek motor gücü ve işlevsel özellikleriyle karşında. Hem kıymasını hem de kahvaltılık şarküteri ürünlerini evinde hazırlamak isteyenler için tasarlanmış. Bu ev tipi kıyma makinesi, çok amaçlı kullanım özelliği sunan pek çok farklı aparatla birlikte geliyor. Dolayısıyla bu makine sadece et çekmeye değil, salça yapmaya veya konserve gıda hazırlamaya da olanak tanıyor. Güçlü motorda yer alan metal dişli sistemi, büyük miktardaki kurbanlık etlerin yanı sıra haftalık olarak tükettiğin etleri, ev koşullarında ve kısa sürede tam istediğin şekilde kıyıp kullanıma hazır hale getirebilir. Bunun yanı sıra bu cihazda geri çekme tuşu da bulunmakta. Bu tuş, kıyma çekerken, etin sinirlerinin bıçaklara takılmasının engellemek için ideal. Böylece cihazın azami çekme performansından yararlanman mümkün.

  • Arnica Meat Chef Et Kıyma Makinesi: Bu Arnica kıyma makinesi, estetik görünümle işlevselliği bir arada sunuyor. Etini kendi evinde çekmek isteyenleri memnun edecek olan bu cihaz, ergonomik kullanımı ve işlevsel aparatlarıyla harika salçalar yapmanıza ve etleri dilediğiniz kalınlıkta kıymanıza olanak tanıyor. Üstelik ürünün sahip olduğu aksesuar bölümü sayesinde, kullanmadığınız aparatların görüntü kirliliğine yol açması mümkün değil. Aparatları, aksesuar bölümünde, kabloyu da kablo yuvasında saklayarak karmaşası ortadan kaldırabilirsin. Arnica Meat Chef kıyma makinesinin motor gücü 1400 Watt. Güçlü motoruyla yüksek performans sunmak üzere tasarlanan bu ürün, barındırdığı paslanmaz çelik kıyıcı silindir ve çelik dişler ile hijyenik bir kullanım vadediyor. Kısacası Arnica imzası taşıyan bu et kıyma makinesini kullanarak leziz mi leziz kıymalar, köfteler, salçalar, sosisler, sucuklar hazırlaman mümkün. Ev yapımı sağlıklı yemeklerin tadını, Arnica et kıyma makinesi sayesinde kendin çıkarabilirsin.


Kıyma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?    


Tüm bu bilgilere ek olarak kıyma makinesi alırken nelere dikkat edilmeli, sorusuna da maddeler halinde aşağıda yer veriyoruz.
  • Satın alacağın et kıyma makinesinin bıçaklarının paslanmaz çelik özellikli olmasına dikkat etmelisin. Zira çelik olmayan bıçaklar zaman içinde paslanacak ve hijyenikliğini yitirerek salığını tehdit edebilecektir.

  • Kollu modellere nazaran otomatik kıyma makineleri, evde kullanmak için çok daha avantajlı ve pratiktir.

  • Tercih edeceğin kıyma makinesinin ince ve kıyım aparatlarının olmasına özen göstermende fayda var. Bu sayede sadece et kıymakla kalmaz, makineyi kullanarak sosis ve sucuk gibi şarküteri ürünlerini de evinde kendin yapabilirsin. Bizden söylemesi!