2020 tüm ihtişamıyla önünde duruyor. Şimdi 2019'da kendinle ilgili sevmediğin ne varsa bunları belirleme ve değişim için adımlar atma zamanı.Yeni bir yılda yeni bir insan olacağına inancım tam. Elbette bu kolay olmayacak ama sen zaten zoru seversin. Ayrıca zor ulaşılmış bir hedefin kıymeti daha iyi bilinmez mi? Hadi bakalım 2020'de seni neler bekliyor, bir bakalım.

1. Kötü Alışkanlıklarından Kurtul


Hemen gözlerini devirme. Evet, bunu her yıl kendine söylüyorsun. Ancak geçtiğimiz yıllarda başarılı olamaman bu yıl da başarılı olamayacağın anlamına gelmiyor. Benim sana güvenim tam. 2020'de bütün kötü alışkanlıklarını elinin tersiyle itebilirsin. Hatta yerine iyi alışkanlıklar bile koyabilirsin.

 

2. Sağlıklı Beslenme Zamanı


Şimdi birbirimize yalan söylemeyelim. Dün yediğin o pastadan pişmansın. Ben de pişmanım ama olsun 2020'de bunların hepsi geride kalacak. Yediğine içtiğine biraz dikkat edersen, otomobil yerine bisiklet tercih edersen bitti, gitti. Gerçi hazır başlamışken sıkı bir diyet planı ve etkili bir spor programıyla hayatını baştan aşağı değiştirebilirsin.

 

3. Yurt Dışı Seyahatini Planla


Eminim sen de yeni yılda şöyle bir Avrupa havası almayı, Asya'nın mistik topraklarına ayak basmayı, Amerika'nın eşsiz doğasında kaybolmayı en az benim kadar istiyorsun. Hepsi yapılır. Doğru adımlar atarak, yerinde tercihler yaparak her yeri gezebilirsin. Bana da gittiğin yerlerden buzdolabı magneti almayı unutma lütfen.
Hadi otellere bakalım mı?

 

4. Güneye Yerleşme Hayali


Fena mı olur yani? Herkes zaman zaman bunu düşünüyor. Belki de düşünmeyi bırakıp eyleme geçme vakti 2020'dir, kim bilir? Küçük bir sahil kasabasında, sessiz sakin bir taş evde şömineyi yakar, kitabını okursun. Balık tutar, ektiğin domates biberi yersin. Baktın olmuyor, işler düşündüğün gibi gitmiyor, geri dönersin. 2020 yılında bu konu üzerine biraz düşün bence. Sanki harekete geçeceğin o yıl, bu yıl gibi.


 

5. Dolabında Yer Aç


Dolabında artık üzerine olmayan, giymediğin her şeyi ihtiyaç sahipleriyle paylaşabilirsin. Sonra da ihtiyaçlarını belirleyip, kendine en uygun parçaları alıp sene boyunca “giyecek hiçbir şeyim yok” cümlesini rafa kaldırabilirsin. Yeni yılda ertelemek yok, hemen harekete geç. Nereden başlıyoruz? Boyner’e bakalım mı? :)