Daha genç görünmeyi kim istemez ki? Hadi ev yapımı cilt maskeleri ile evinin konforunda birlikte gençleşelim!

Doğal maskeler, hem kimyasal içermediğinden hem de kolayca hazırlanıp ev konforunda uygulanabildiğinden oldukça avantajlı. Cildine dair en büyük şikayetin yavaş yavaş ortaya çıkan yaşlanma belirtileri ise senin için hazırladığım ev yapımı cilt gençleştiren yüz maskesi tariflerini mutlaka dene!Cildin Yenilensin: Ballı Yoğurtlu Yüz Maskesi


Cildini ölü derilerden temizlemene yardımcı olacak, mat ve kuru yüzeyini canlandıracak yoğurt, cilt canlandırıcı maske tariflerinde en çok kullanılan malzemelerden biri. Balın nemlendirici özelliğine de içine katan maske, yenilenmiş ve gençleşmiş bir cilde sahip olmadan sana destek olabilir.
Malzemeler:
  • 1 çorba kaşığı yoğurt

  • 1 tatlı kaşığı bal

  • 2-3 damla lavanta esansiyel yağı


Hazırlanışı:
Tüm malzemeleri bir kase içinde güzelce karıştır. Ortaya krem kıvamında bir ürün çıkacak. Bu ürünü göz çevren hariç tüm yüzüne uygula ve 15-20 dakika beklet. Ardından soğuk suyla maskeyi yüzünden temizle.

Ekstra Nem Ver: Kakaolu, Ballı, Sütlü Yüz Maskesi


Erken yaşlanma belirtileri nemli ciltte daha az göründüğünden cildini nemli tutman oldukça önemli. Cildini nemlendirecek, yatıştırıp besleyecek ballı ev yapımı maske ile cildinin anında nemlendiğini hissedeceksin.
Malzemeler:
  • 1 tatlı kaşığı bal

  • 2 çay kaşığı süt

  • 1 tatlı kaşığı kakao 


Hazırlanışı:
Bir kasede bal ve sütü karıştır. Üzerine kakaoyu ekle ve homojen olana kadar iyice karıştır. Çok akıcı ama çok da kalın yapılı bir ürün elde etmelisin. Ev yapımı yüz maskesi hazır olduğunda göz çevrene gelmeyecek şekilde yüzüne sür. 20 dakika kadar bekleyip soğuk su ile yıka. Temizlediğin ve kuruladığın cildine evde yüz bakımı için kullandığın yine yaşlanmayı geciktirici etkisi olan bir nemlendirici uygula.

Esnet ve Pürüzsüzleştir: Zerdeçallı, Yulaflı Yüz Maskesi


Tatlı badem yağı da zerdaçal da kırışıklıklar ve inci çizgilerin azalmasına yardımcı olan iki malzeme. Üstelik bu malzemeler daha esnek bir cilt için de etkilidir. Yulaf ununun iltihap ve sivilce önleyici, E vitaminin ise antioksidan özelliği ile güçlenen yaşlanma karşıtı maske, favori bakım ürünlerin arasına girebilir.
Malzemeler:
  • 1 tatlı kaşığı zerdeçal

  • 1 yemek kaşığı tatlı badem yağı

  • 2 damla E vitamini yağı

  • Aldığı kadar yulaf unu 


Hazırlanışı:
Önce zerdeçal tozu, tatlı badem yağı ve E vitaminini karıştır. Güzel bir krem kıvamı elde etmek için yulaf ununu az az koyup kıvam istediğin şekilde olunca karıştırmayı bırak. Temiz mümkünse hassas ciltler için uygun bir peeling ile derinlemesine temizlediğin cildine maskeyi sür. 10 dakika kadar bekleyip yüzünü soğuk su ile yıka.
Evde cilt bakımı rutinleri oluşturmak, yaşlanma karşıtı doğal maskeler hazırlamak işte bu kadar basit! Cildini güzelleştirmek için yapacağın ve ev yapımı kırışıklık maskesi için malzemelerini Hopi’nin Gittigidiyor.com kampanyasından yaralanarak satın alabilir, market alışverişlerinde %3 Paracık kazanabilirsin!