Yaz boyunca hatta daha sonrasında ışıl ışıl, bronz cildinin tadını çıkarmak istiyorsan doğru yerdesin! Güneşin zararlı etkilerinden uzak durarak bir krem yardımıyla kolayca bronzlaşmak çok kolay!

Bronzlaştırıcı Krem Kullanmanın Avantajları


Bronzlaştırıcı kremin en önemli avantajlarından biri güneşe maruz kalmadan istediğin cilt rengine ulaşabilmene yardımcı olması. Özellikle hassas bir cildin varsa ya da açık tenliysen uzun süre güneşe maruz kalman sonrasında cilt lekelerinden çeşitli cilt rahatsızlıklarına kadar pek çok olumsuz duruma neden olabiliyor. Bronzlaştırıcı krem sayesinde tatilde koruyucunu sürüp gönül rahatlığıyla denize, havuza girebilir ya da güneşe çıkabilirsin. Sonrasında kremi uygulayarak hayal ettiğin bronzluğa ulaşabilirsin. Üstelik saatlerce güneşte yatmak yerine birkaç dakika içerisinde kremi uygulayıp bronz görünmen de mümkün.

 

Ev Yapımı Pratik Bronzlaştırıcı Krem Tarifi


Kozmetik markalarının satışa sunduğu bronzlaştırıcı krem ya da mendiller yerine evinde hazırladığın doğal bir ürün kullanmak istiyorsan işte sana pratik bir tarif!
 
Malzemeler:


 • 1 adet havuç

 • 2 kahve fincanı esmer şeker

 • Su


 
Hazırlanışı:


 • Küçük bir tencereyi suyla doldurup suyu kaynat.

 • Diğer tarafta havuçları yıka, soy ve dilimle.

 • Kaynayan suyun içerisine havuçları ve esmer şekeri ilave et.

 • Kısık ateşte 3 saat ağır ağır pişir.

 • Süre dolduktan sonra suyu soğuması için beklet.

 • Ardından tenceredeki malzemeleri bir süzgeçten geçir.

 • Ortaya çıkan suyu spreyli bir şişeye boşalt.

 • Haftada bir ya da iki kez güneşe çıktıktan sonra uygula. Sonrasında da bronz teninin keyfini çıkar.


 
Eğer cildin hassas değilse ve güneşlenmek de istiyorsan bronzlaştırıcı etkisi yüksek havuç, kakao, ceviz, Hindistan cevizi ve kakao yağlarını eşit miktarda bir kap içerisinde karıştırıp güneşlenmeden önce cildine sürebilirsin. Bronz görünümünü rengi açılmış hoş saçlarınla tamamlamak için saçlarına güneşe çıkmadan önce papatya suyu sıkabilirsin.

 

Bronzlaştırıcı Krem Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Hem güneş öncesi hem de güneş sonrası bronzlaştırıcı ürünler kullanmadan önce dikkat etmen gereken bazı şeyler var.
 
Öncelikle kremi tüm vücuduna eşit olarak dağıtmaya özen göster. Özellikle doğrudan bronzlaştırıcı etkisi olan kremler ya da mendilleri uygularken çok dikkatli olmalısın. Aksi halde kolların, alt ve üst bacakların ya da kremi uyguladığın diğer bölgelerin arasında gözle görülür renk farklılıkları olabilir.
 
Güneşe çıkmadan ya da bronzlaştırıcı krem kullanmadan bronzlaşmasını istediğin bölgelerdeki tüyleri ortadan kaldırmalısın. Güneş sonrası sürülen ve anında etki veren bronzlaştırıcı kremler, tüyler yüzünden parça parça durabilir. Kusursuz bir görünüm için tüylerinden kurtul, cildini nemlendir ve sonrasında dilediğin bronzlaştırıcıyı kullan!
 
Bronz görünmek işte bu kadar basit!