Kış mevsimi seyahate çıkmak için büyülü bir mevsim. Bir fotoğraf karesinden fırlamış gibi görünen ışıklı bir şehrin kalabalık bir caddesinde kaybolmanın tam zamanı. Senin için kış mevsiminin en çok yakıştığı şehirleri araştırdım. Bu yarıyıl tatilini yeni insanlar, tatlar ve mekânlar keşfederek geçirmemen için hiçbir neden yok. Hazırsan kışın gezilecek şehirlere birlikte bakalım!

Amsterdam


Amsterdam, Hollanda’nın başkenti ve bir liman şehri. Yüzyıllardır dünyanın her yerinden insanlar bu şehre gelmiş. Bu nedenle Amsterdam yerel kültürle küresel kültürün harmanlandığı eşsiz bir şehir. Coğrafyası, yapıları, müzeleri, yemekleri ve canlı sosyal hayatıyla mutlaka görülmesi gereken bu büyülü şehir, kışın gezilecek şehirler listesinde ilk sırada. Yalnız tahmin edeceğin gibi düzlüğe kurulmuş bu şehir, kış mevsiminde oldukça soğuk olacak. Bu nedenle yanına seni çoook sıcak tutacak kıyafetleri almayı unutma. Amsterdam otellerine bakalım mı?
 

Paris


Aşkın sokaklarında sevgilinle gezmek, zengin Fransız mutfağından tatmak, küçük kafelerin butik ambiyansında kaybolmak, Eyfel Kulesi’nden ışığın şehrini izlemek için yılın en doğru zamanı! Fransa’nın olduğu kadar romantizmin de başkenti olan Paris, kışın gezilecek şehirlerden yalnızca biri. Avrupa’nın tarihine tanıklık etmek isteyenlerin mutlaka gidip görmesi gereken muhteşem bir şehir. Hazırsan Paris otellerine bakmaya başlayalım.
 

New York


Kış denince akla ilk gelen şehirlerden birisi New York. Evde Tek Başına izlemiş neslin çocuklarının, özellikle kış mevsiminde bulunmak istediği bu yeni dünya şehri; ikonik yapıları, parkları, kafeleri ve müzikleri ile seni çağırıyor. Mesafeler gözünde büyüyebilir ama her şeye rağmen Büyük Elma mutlaka kışın gezilecek şehirlerden biri. Hayallerini erteleme ve bu kış hayallerin şehrini ziyaret et. Rezervasyon yapmak için New York otellerine bir göz atalım istersen.
 

Viyana


Dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri Viyana. Refahın ve zenginliğin dokusuna işlediği bu başkent, kışın gezilecek şehirler arasında en pahalılarından biri. Özellikle tarihe ve mimariye meraklıysan mutlaka gidip görmen gereken bir şehir Viyana. Hem alışveriş yapmak hem de farklı bir deneyim yaşamak için şehirde kurulan renkli pazarlar da ziyaret edilebilir. Bu kışı saray ziyaretleriyle geçirmeyi düşünürsen Viyana otelleri seni bekliyor. 
 

Kapadokya


Kışın tadı sadece yurt dışında çıkacak değil ya? İşte Anadolu’nun ortasında kışın gezilecek şehirlerden biri: Kapadokya. Evet, Kapadokya tam anlamıyla bir şehir olmayabilir ama özellikle kış mevsiminde görülmesi gereken büyülü bir yer. Huzuru yaşamak ve eşsiz bir manzara eşliğinde kendi içine dönmek için Kapadokya doğru bir tercih olacaktır. Nuri Bilge Ceylan’ın Kış Uykusu filmini izlediysen ne demek istediğimi çoktan anlamışsındır. Şimdiden sana iyi bir tatil diliyorum. Bilet ve rezervasyon için de buraya bakabilirsin.