Harika bir tatil fırsatı yakaladın. Hazırlanmak çok mu zor? Hayır, tabii ki. Hızlıca alışverişe çıkarak eksiklerini tamamlayabilir, yanına almak gerekenleri listeleyerek kendini planlayabilirsin. Aklında çantana bir şort bir bluz atıp yollara dökülmek olsa da hızlıca hazırlanmak her zaman kolay olmayabiliyor. 

Nasıl Bir Çanta? 


Şort, bluz, mayo gibi parçaların, mini boy güneş kremlerinin, rulo yapıp küçülteceğin plaj peştamalının ve akşam için rahat birkaç parça giysinin sığabileceği çok bölmeli bir kabin bagajı sana yeter de artar. 
 


Tek Mayo Asla! 


Son dakika valizine atman gereken en önemli şey mayo. Yanına mutlaka birkaç çeşit mayo ve bikini al. Vücut hatlarına uygun mayo ve bikiniyi yıllar içinde öğrendiğini tahmin ediyorum ama hâlâ emin olamıyorsan işini şansa bırakma. Çantada bir balenli, bir sporcu modeli bulundurabilirsin. Bikini alacaksan yanları ipli ve vücuduna göre ayarlanabilen bir model tercih etmen pratik olacaktır. Çantana tek bir şort ve bluz atarak çıkabilirsin belki ama tek mayo mümkün değil! 

 

Şort Olmadan Olmaz


Sezonun modasına göre kesimi, deseni, boyu çeşitlilik gösterse de şort, bir tatil valizinin en vazgeçilmez parçalarından. En kullanışlıları da denim ve beyaz olanlar. Bikini ya da mayo üzerine bir şort, işte bu kadar! Üstelik akşam yemeğe gitmeden ya da gece dışarı çıkmadan önce şık bir bluz ve aksesuarlarla şortun havasını tamamen değiştirmen an meselesi. Kolay Şıklık İçin

Şort, sade bir bluz ve spor ayakkabılar tatilde rahatlığın formülü olarak bilinir. Yine de sen yanına birkaç renk bluzla birlikte bir çift spor ayakkabı, parmak arası terlik ve bir şapka da al. Sade tarzına şıklık katacak birkaç çift küpe, birkaç kolye ve halhal almayı da unutma. 

 

 


Kaç Çeşit Havlu?


Eğer havlu veren bir otele gitmiyorsan, bavula biri plaj için olmak üzere iki havlu atmalısın. Hatta önerim, kolay katlanabilen, bir yüzeyi ince ve emici havlu olan peştamallardan alman. Mayo ve bikinilerinle uyumlu renklerde bulamazsan, doğal keten renginde olanları tercih edebilirsin. İnan bana, tatil boyunca çantanda az yer kaplayan parçalarla aranda bir bağ oluşacak.