Her şeyden uzak, kalabalık ve gürültüsüyle yormayan, denizinin turkuazıyla insana Maldivler’deymiş hissi veren şahane bir yer: Kalem Adası! Son yılların en popüler, bir o kadar da gizemini koruyan tatil noktalarından biri. 
“Ne zamandır şöyle büyülü ve huzur dolu bir tatil deneyimi arıyordum” diyorsan, Kalem Adası’yla ilgili bilmen gereken her şey burada!

Adeta Cennet


İzmir’in Dikili ilçesinin Bademli Köyü’ne bağlı olan Kalem Adası, Türkiye’de başka örneği olmayan bir ada otel. Kendine özgü incecik kumu, göz alıcı denizi ve zeytin ağaçlarıyla doğal güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş. Kardeşi Garip Adası, komşusu ise Midilli.
Özel mülkiyet olduğu için üzerinde yalnızca tek otel var; Kalem Adası Oliviera Resort. Başka bir tesis bulunmadığı gibi, sit alanı olarak koruma altında olduğundan kamp yapmak yasak. Sadece 30 odası bulunan tek bir otel. Kalem Adası tam da bu sebeple bu kadar sessiz, sakin ve huzurlu. 
Muhteşem Manzara


Tesisin plajı Bademli Köyü yönüne bakıyor; alakart restoranı ise tam ters yöndeki muhteşem Midilli manzarasına. Plajda keyif içinde dinlenerek sessizce kitabını okuyabileceğin pek çok hamak, alan ve köşe düşünülmüş. 
Yüzmek haricinde adada sergilenen eser ve heykeller arasında tarihi bir yolculuğa çıkabilir, zeytin ağaçlarının gölgesinde yürüyüş yapabilirsin. 

Adanın ne kadar romantik olduğunu da söylemek gerek. Bu nedenle balayı ve özel gün kutlamaları için çok tercih edilen yerlerden birisi. Kalem Adası’nı gördükten sonra, insana adeta tropik bir deneyim yaşatan güzelliğini anlatmakla bitiremeyeceksin. 
Dalış yapmayı seviyorsan da, mavi bayraklı denizin su altı Kalem Adası’nda ayrı bir güzel. Burada bulunan, Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu’nundan onaylı Su Sporları Merkezi’nden dalış brövesi bile alabilirsin. 

Akşamları restoranda yemeğini yedikten sonra bar kısmında müzik eşliğinde hoşça vakit geçirebilirsin. Adanın bir başka güzelliği de, hiç ışık kirliliği olmadığı için gece tüm yıldızları bütün berraklığıyla görebilme imkânı vermesi. 

 

Adaya Ulaşım


Oliviera Resort’un Bademli Köyü’nde bir otoparkı bulunuyor; aracını buraya ücretsiz olarak park edebilirsin. Tesise geliş saatini haber verdiğinde, otoparkta bekleyen görevli seni alıp tekneyle yine ücretsiz biçimde adaya ulaştırıyor.

 

Günübirlik Ziyaret


Otelde konaklamak yerine Kalem Adası’nı günübirlik ziyaret etmek istersen de, belli bir ücret karşılığında plajından ve diğer aktivitelerinden gönlünce gün boyu yararlanabilirsin. Bu durumda yine otelin teknesi seni getirip götürüyor. Günlük ücrete sezlong, şemsiye, havlu ve tekne transferi dâhil. Ama önceden arayıp yer durumunu sorman gerekiyor; çünkü sadece şezlong ve şemsiye sayısı kadar kapasite mevcut. 

Şehrin stres ve karmaşasından uzaklaşmak, doyasıya dinlenip yenilenmek için ihtiyacın olan bütün huzur ve güzellik Kalem Adası’nda fazlasıyla mevcut. Ayrıca Paracık kazandıran tatil seçenekleri Tatilsepeti’nde seni bekliyor.