En sevdiğin şeylerden biri sevdiklerinle birlikte televizyon karşısına geçip film izlemek mi? Upuzun bir TV ünitesi üzerinde dev ekran bir televizyon. Koltuk takımı yerine geniş L bir kanepe... Ne de olsa sezon uzun. Önümüzde maçlar da var. Evindeki koltuk takımı ve TV ünitesi, televizyon partileri için hazır mı?

Minimal MisafirperverlikEşyanın az olduğu mekânda yaşamak çok daha rahat. Az eşyalı oturma odası, eve söylenen dev pizzalarla bir anda capcanlı bir yer oluveriyor. Yaşama yer açmak istiyorsan fazla eşyadan kurtulmalısın. Ayrıca bu televizyon partilerinin bir sonu var. Ne kadar az parça etrafta olursa temizliğe ayıracağın zaman o kadar azalır. Bu da daha fazla etkinlik, daha fazla eğlence demek! 

Sana bu noktada küçük bir temizlik tüyosu vermek istiyorum: TV ünitesi seçerken ayaksız, duvara monte edilebilen bir model olmasına dikkat et. Elektrik süpürgesinin, yerleri temizlediğin sırada TV ünitesinin ayaklarına çarpması bazen sinir bozucu olabiliyor. Aynı şekilde televizyon da duvara monte edilebilir. Böylece TV ünitesinin üzerindeki tozu rahatlıkla silebilirsin. TV ünitesi seçerken bölümlerinin mümkün olduğunca kapalı olmasına özen göster. Sadece dekoderin açıkta kalması yeterli olacaktır. Hatta sürgülü kapaklı, gerektiğinde her bölmesi kapanabilen bir model bulabilirsen harika olur. Böylece kullanmadığın zamanlarda ortada teknolojik alet kalmamış olur ve muhtemel kablo görüntüsünden tamamen kurtulursun.      

 

Dar Alanda Kısa Paslaşmalar


“Kocaman televizyon, geniş koltuk takımı, TV ünitesi öneriyorsun ama bizim evi görmediğin için” diyorsan sana bir dekorasyon tüyosu: İri mobilyalar küçük evleri olduğundan büyük gösterir. O yüzden sakın rahatından ödün verme. Evin ne kadar küçük olursa olsun ailece film izlemek, arkadaşları toplayıp maç gecesi ilan etmek senin de hakkın. Sen yeter ki alanını doğru ölç ve doğru ölçülerde bir koltuk takımı ve TV ünitesi seç. Küçük mekânlar, yalnız kalındığında insana koza hissi verip rahatlatır da. Öyle anlarda koltukla televizyonu birbirinden fazla uzaklaştırmadığına memnun olacağından eminim.  

Projektöre Bir Şans Ver


Televizyon, görüntü kalitesi bakımından daha iyi bir seçenek olabilir ama duvara asacağın bir sinema perdesinin vereceği hazzın yerini de başka şey dolduramaz. Koltuk takımı da şart değil. Puf bir L koltuk, karşısında oyun konsolunun, televizyon dekoderinin duracağı bir TV ünitesi, bir de mümkünse şömine, evinden çıkmamanı sağlayabilir. Zaten bu koşulları sağladıysan tüm eş, dost sende toplanacak demektir. Projektör alırsan çevresini sarabileceğin ışıklardan da edinmelisin. Bu ışıklar oda karartıldığında ortama büyülü bir hava katıyor. Sen sevdiklerinle koltuğa yayılacak, battaniyenin altına gireceksin. Bir de aranızda meyve soyup bıçak ucunda dağıtan biri varsa, daha ne istenir. :)