Pinterest’in aklına gelebilecek her konuda ilham vermek için sonsuz bir kaynağa dönüştüğünün farkındayım. Peki, bu dipsiz kuyudaki her evin, dekoratif her bir köşenin, bir çiçeğin durduğu vazonun dahi bu kadar stil sahibi olması böylesine kolay mı? En sevilen fotoğraf hilelerinin başında gelen sağındaki, solundaki dağınıklığı görmeden bir noktaya odaklanmak ve o noktayı en iyi hâle getirerek, o havalı köşeyi yaratmak senin de hakkın! İşte basit ipuçlarıyla evinde en azından birkaç Pinterest köşesi yaratman için yapman gerekenler:

1. Yan yana dizilmiş ya da üst üste konmuş, kapağı hiç açılmayacak hatta açılmasın diye derlediğin kitap köşeleri işte bu fotoğraflar için var! Yanına ya da üzerine ufak bir heykel ya da bir mum yerleştirdiğinde hazırsın.

2. Sevdiğin, sevmediğin, uyumlu olsun ya da olmasın tüm çerçeveleri bir araya getir. Birlikten stil doğar!

3. Bulabildiğin en büyük aynayı al ve yanına ne istersen onu yerleştir. Çok abartmana gerek yok, belki bir kaç güzel saksı bitkisi, bir puf ve hepsi bu!

4. Bitkilerin tartışmasız gücüne boyun eğme vakti! Hem seni iyi hissettirecek hem de yerleştirdiğin her noktayı güzelleştirecek tek bir şey arıyorsan o mutlaka yeşildir!

5. O bankı oturmak için değil, üzerine birkaç yastık, tasarım bir vazoya yerleştirdiğin bir muz ağacı yaprağı ya da kaktüs, birkaç kitap ve bir örtü atmak için aldın! Bunu sakın unutma...

6. Bazen dağınık olmak, bulduğun her şeyi bir araya toplamak o kadar da kötü bir fikir olmayabilir. Gerçekten severek aldığın ve estetik değer barındıran tüm parçaları bir araya topla ve seni yansıtan bu karmaşaya tabii ki olmazsa olmazımız bitkilerden biraz ekle. Biraz değil, çok ekle!

7. Yok ben düzenden vazgeçmem diyorsan, eşit boylarda devasa ayna, çerçeve ya da resimleri yan yana asarak, her zaman izleyebileceğin keyifli bir duvar kurgusu yaratabilirsin.

8. Bembeyaz bir oda ve içerisinde sadece sen ve yatağın varsa, IKEA’dan aldığın ince bir raf seni Pinterest sayfalarına taşıyacak ilk adımı oluşturabilir. Rafı yüksek bir noktadan duvara monte et ve biraz kitap, biraz sarkan, güzel yapraklı iç mekân bitkisi ve birkaç çerçeveyle özenilecek bir köşen oldu bile!

9. Daha da kolaya mı kaçmak istiyorsun? Minik led aydınlatmaları bitkilerine, perdelerine, kanepene, raflarına, bulduğun herhangi bir yere sar ve açma tuşuna bas.

10. Mutfakta da bir Pinterest köşem olsun mu diyorsun? Market listesi yapmak için minik not defteri kullanma devri kapandı, şimdi duvara devasa bir kağıt rulosu asıp alınacakları buraya yazma vakti!

11. Orijinal bir sanat eseri almak için bütçen yoksa bile sevdiğin bir fotoğrafçının ya da illüstratörün işlerinden ufak baskılar alıp, onları yemek masanın karşısına yerleştir ve tadını çıkar!

12. Kontrastın gücüne her zaman güven! Tek bir duvar bile olsa, yolu siyaha kadar uzanan renk paletinden birini seçerek cesurca boya ve kontrast renklerdeki seçimlerinle bu bölümü bir vitrine dönüştür.

13. Boş bir duvarın var ve aklında hiçbir fikir yoksa bile evinde ahşap kaşıkların vardır, değil mi? Kıymetini bilmediğin tüm o kaşıkları topla ya da ahşap, eskimiş elinde ne varsa... Hepsini duvara monte ettiğin an hazırsın!