Alışveriş yapmaktan en çok keyif alınan zaman hangisi? Evet, bence de yılbaşı. Peki iyi bir yılbaşı partisinin olmazsa olmazları neler? Tabii ki yılbaşı partisi malzemeleri! Hadi o zaman bu iki güzelliği birbiriyle güzelce çarpıştırıp karıştıralım. Onca şeyle ilgilenirken aklından uçup giderse en azından elinin altında bir liste olsun diye alışveriş sepetine eklenebilecek en iyi yılbaşı partisi malzemelerini sıralıyorum:

Maske ve Şapkalar
Eğer maske takmak için Cadılar Bayramı kadar uygun bir gün daha varsa o da tabii ki 31 Aralık! Çocukluğuna geri dönmek için daha iyi bir bahaneye ihtiyacın yok. Dilli düdük de, o renkli kukuleta da, Noel Baba sakalı da senindir. 

 

Çam Ağacı
Bu liste bir bina ise temeli de bu madde, biliyorsun. İşin en güzel tarafı şu; bir çam ağacı konsepti oluşturmak için çam ağacının kendisine ihtiyacın yok. Belki bir merdiven, belki ayrı renklere boyayıp üst üste koyacağın meyve kasaları, belki kitaplar, belki de çarşaf marifetiyle oluşturacağın bir çadır formu… Yaratıcılığının sınırı yok.

 

Çam Ağacı Süsleri
Eğer bir çam ağacın varsa onu süslemen gerekecek. Rengârenk ışıklar ve çeşitli biçimlerdeki keçe süsler hâlâ milenyumdaymışız gibi moda. Kişisel favorimi sorarsan “gerçek meyveler” diyeceğim! Dalından koparıp yiyeceğin süsler sayesinde ertesi gün temizliği de kolaylaşacak. “Ben yine de seçeneklerimi görmek istiyorum.” dersen aşağıya senin için birbirinden renkli bir dolu yılbaşı ağacı süsü bulabileceğin bir link bırakıyorum.


 

Konuşma Balonları
Hadi bu kez hazır olanları boşver ve kendi cümlelerini kendin yaz. Birlikte olacağın arkadaşlarını ve ortak anılarınızı düşünerek her biri için özel birkaç cümle seçebilirsin. Belki de kendinizi doğru cümleyi doğru kişiyle eşleştirmeye çalışırken eğlenceli bir oyunun içinde bulursunuz.

 

Balonun Kendisi
Hem de içi konfeti dolu olanlar… Neden olmasın? :) Bunu Çehov söylemedi ama herkes bilir ki bir evde balon görürsek gece bitmeden muhakkak patlar ve herkes çok eğlenir!

 

Bir Kutu Tombala
“Hâlâ mı tombala?” Elbette! Saat 12 olmadan ikinci çinkosunu yapanın yeni yılının daha şanslı geçeceğini herkes bilir! :) Trivial Pursuit, Jenga ve benzerleri de bir seçenek tabii.

 

Bol Bol Tatlı
Tatlı yiyip tatlı konuşmanın hatırına, yalnızca yılbaşı gecesine özel olarak diyetine küçük bir ara verebilirsin, ne dersin? Parti havasına sokacaksa biraz kaloriden bir şey olmaz! O hâlde gelsin çikolatalar, gitsin trüfler; gelsin badem ezmeleri, gitsin lokumlar… Ya da hepsi birden mi gelse!