Yeşil gözlerini öne çıkaracak makyaj önerilerine ihtiyacın mı var? Renkli göze en çok yakışacak far renklerinden allık seçimine tüm detayları senin için sıraladım! Haydi birlikte adım adım ilerleyelim!

İlk Adım: Yeşil Göze Far Seçimi


Yeşil göze hangi renk far sürmeliyim?” sorusu aklındaysa şimdi her şeyi netleştireceğim. Öncelikle günlük bir kullanım için hangi renkleri kullanacağını ele alalım. Toprak tonları, kızıl kahveler, koyu kahveler ve bronz tonlar, yeşil göze göz makyajı için günlük kullanabileceğin renkler arasında. Daha iddialı bir makyaj yapmak istediğinde, özel bir günde ya da gecede ise pembe, mor, kırmızı tonlarındaki farları kullanabilirsin. Bu renkleri birleştirerek ya da tek başına en uyumlu olacak şekilde göz kapağına ya da kirpik diplerine uygulayabilirsin. Yeşil gözlülere yakışan renkler hangileri konuşmuşken uygun olmayan renkleri de bir konuşalım. Mavi ve mavinin tüm tonlarından kaçınman en iyisi.
 


Yeşil Gözlülere En Uygun Göz Kalemi ve Maskara Renkleri


Klasik siyah göz kalemi ve maskaraları günlük kullanımda her renkle uyacağı gibi yeşil gözlerinde de egzotik bir görünüm oluşturacak. Ancak farklı olmak istiyorsan mor göz kalemi ve maskaranın yeşil göz makyajı için en uygun renkteki ürünlerden olduğunu unutma. Renkli göze makyaj yaparken renkli ürünlerin iddiasından faydalanmak daha etkileyici görünmen için oldukça önemli. Kahverengi, bronz, altın renkli göz kalemlerini de makyaj çantana ekleyebilirsin.

 

Yeşil Gözlere Capcanlı Dudaklar


Nostaljik film yıldızları kadar etkileyici ve hoş görünmek için pembe ve menekşe moru tonlarındaki rujları tercih edebilirsin. İddianı artırmak için kırmızı ruj da sürebilirsin. Yeşil göze yakışan makyaj önerilerim arasında kırmızı, pembe ve mor tonlarındaki rujları da eklemeden edemeyeceğim. Bu tonların sana çok yakıştığından emin olabilirsin.

 

Şeftali Tonlarında Allıklar


Far ve rujda olan iddianı yanaklarda sürdürmene gerek yok. Şeftali tonlarında allıklarla yüzüne doğal, hoş bir renk katabilirsin. Şeftali tonlarındaki allık ile renkli göze far ve ruj renklerini dengeleyebilirsin.
 
Yeşil göz makyajı için hangi renkleri nasıl kullanacağını öğrendin. Şimdi sıra elinde olmayan makyaj malzemelerini satın almakta! Bunun için hemen boyner.com.tr’yi ziyaret edebilir, alışverişlerinde %4 Paracık kazanabilirsin!