Bebeğinin cinsiyeti belli olduysa ve sabırsızlıkla minik kızının dünyaya gelmesini bekliyorsan modern kız bebek isimleri önerilerime göz atmanın tam zamanı!

Bugünlerde en büyük heyecanın dünyaya gelecek olan kız bebeğin ise tam sana göre bir içerik hazırladım!
 
Her anne-baba minik bebeği için çok özel, anlamlı bir isim bulmak ister. Eğer sen de dünyaya gelecek kız bebeğin için bir isim arıyorsan modern kız bebek isimleri önerilerime mutlaka göz at!

Hep Zirvede Olsun: DoraÖzel ve değişik isimler ilgini çekiyorsa Dora da değerlendireceğin seçenekler arasında olabilir. Dora’nın sözlük karşılığı; en yüksek yer, bir yerin ya da bir şeyin en tepesi, en yükseği anlamına geliyor.


Mis Kokulu: ElisElis, kökleri Antik Yunanca’ya dayanan bir sözcük. Öyle ki Yunanistan’da Elis diye bir bölge de var. Bu özel kelime güzel kokan çiçek anlamına geliyor. Güzel kokan çiçeklerin yanı sıra senin de minik bebeğinin adı olsun istersen en güzel kız isimleri arasında yer Elis’i seçebilirsin.


Eşsiz ve Biricik: TanemSon yılların en sevilen kız bebek isimleri arasında Tanem de var. Hem modern hem de çok özel bir isim olan Tanem’in net bir sözlük anlamı yok. Sadece bir tanem, benim tanem, benim kızım gibi farklı sahiplenme sözcükleriyle eşdeğer, özel bir isim olarak öne çıkıyor.


Saf ve Temiz: ArınTürkçe kökenli ve modern kız isimleri seçenekleri arasında bulunan Arın, hem temiz ve saf hem de dağların, tepelerin cephesi, yüzü anlamına geliyor. Minik kızına onun kadar saf bir isim vermek istersen Arın’ı tercih edebilirsin.


Başarılara Koşsun: LinaAslında Arapça kökenli olan ve hurma anlamına gelen Line, bir yandan da Antik Yunan’da kullanılan bir kelimeymiş. Olimpiyatlarda kazananlara verilen zeytin dallı taçların adı da Lina olarak bilinirmiş. Sen de başarıdan başarıya koşacağına inandığın kızını modern bebek isimleri seçeneklerinden Lina adı ile taçlandırabilirsin.


Çok Sevilsin: MiaKökleri İbranice’den geldiği bilinen Mia, köken olarak yabancı kız isimleri arasında olsa da Türkiye’de pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu ismin aşık olunup hayranlık duyulan, samimi, arkadaş canlısı gibi çok hoş anlamları var.


Uğur Getirsin: AkelAkel, hem erkek hem de kız bebek isimleri arayanlara hitap ediyor. Uğur getiren anlamı taşıyan Akel aynı zamanda doğru ve dürüst işler yapan kişi anlamına da geliyor.


Güzel Huylu Olsun: İzgiHepimiz çocuklarımıza onlara özel ve güzel isimler vermeye çalışıyoruz ki adlarıyla yaşıtıp adlarını yansıtsınlar. İşte İzgi de onlardan biri. İzgi; akıllı, adaletli, iyi huylu, güzel gibi çok hoş anlamlara sahip bir isim.


Çabalayan ve Başaran: EremEn güzel isimler önerilerimin arasında hayatta mücadele etmeyi sevenlerin çocuklarına çok yakıştıracağı bir isim var: Erem.
Erem kelime anlamı olarak kavuşmak, başarmak, ulaşmak için gayret gösteren manasına geliyor.


Elinden Her İş Gelsin: UzelKız bebek ve erkek bebeklere de verilebilecek, unisex isimler arasında yer alan Uzel, en net anlamıyla becerikli demek. Bir işte usta olabilen, becerikli kişiler Uzel olarak tanımlanıyor.
 
Modern ve güzel kız isimleri listemi umarım seversin. Tabii canım sağlıklı olsunlar da ismi bulunur elbet. Sağlık demişken Demirsaglik.com.tr’nin hamilelik sigortası tekliflerine göz atmanı da öneririm.