Tüm dünya her geçen gün pandemi döneminin etkilerine alışıyor. Ancak yavaş yavaş evlerimizden bir süreliğine de olsa çıkıp biraz kafa dinlemenin zamanı geldi. Sen de kalabalıktan ve stresten uzak tatil yerleri arıyorsan işte bu dönemde doğa ile iç içe tatil yapabileceğin uygun fiyatlı yerler…

Biraz Nefes Al: Amasra


Pandemi başından beri hem kendi sağlığın hem de sevdiklerinin sağlığı için evde kaldın. Şimdi sıra biraz nefes almakta. Uzun zamandır deniz, kum, güneş üçlüsünün hayalini kuruyorsan yalnızca Ege ve Akdeniz bölgelerini değerlendirmek zorunda değilsin. Karadeniz’in güzel şehri Amasra aynı üçlüyü, daha uygun fiyata sunuyor. Üstelik havaların yavaş yavaş soğumasını dert etme! Çünkü Amasra’da plajlardan çok daha fazlası var. 3000 yıldan fazla tarihi içerisinde barındıran şehirde meşhur Amasra evlerini gezebilir, yemyeşil ormanlık alanlarda vakit geçirerek tam bir doğa tatili yapabilirsin.

 

Lezzetli Yemeğin Adresi: Gaziantep


Deniz, kum, güneş üçlüsünü değil de lezzetli yemekler denemeyi özlediysen o zaman rotanı Güneydoğu Anadolu’ya çevirebilirsin. Çünkü Gaziantep kendine hayran bırakacak yemekleriyle seni bekliyor. Ayrıca Gaziantep’te yalnızca bir gurme turu yapmayacaksın. Dünyanın en büyük mozaik müzesi Zeugma ve daha pek çok tarihi yer de Gaziantep’te. Üstelik bu şehirde konaklamak için çok yüksek bir bütçeye sahip olman da gerekmiyor. Dilersen pansiyon seçeneklerini değerlendirebilir, dilersen de bütçene uygun merkezi otel seçeneklerini değerlendirebilirsin.

 

Biraz Türkiye Biraz Yunanistan: Assos


Çanakkale’nin Ayvacık ilçesindeki Assos, Kuzey Ege bölgesinin en şirin ve en sakin tatil yerleri arasında. Üstelik bu eşsiz güzellik, Yunanistan’ın meşhur Midilli Adası’nın tam karşısında konumlanıyor. Dolayısıyla hem Türk hem de Yunan kültüründen payını almış Assos’ta kendini ara ara Türkiye sınırları dışında gibi hissedebilirsin. Dağ köyü ve liman olmak üzere iki bölümden oluşan Assos’ta konaklama seçenekleri de oldukça çeşitli. Bütçene göre dilersen taş evlerde dilersen de dağda tatil tecrübesi yaşamak için Behramkale köyünde bir pansiyonda konaklayabilirsin. Son olarak Assos’un havasının ne kadar temiz olduğunu söylemiş miydim?

 

Tam Bir Doğa Tatili: Kapadokya


Güneşin yakıcı etkisi altında Kapadokya güzelliklerini gezmek işkence olabilir. İşte bu yüzden Kapadokya’yı gezmek için en ideal zamanlar yaklaşıyor diyebilirim. Üstelik Kapadokya sessiz sakin tatil yerleri arayanlar için de ideal. Yer altı şehirlerinden mağara kiliselerine, müzelerinden Peri Bacaları’na ülkemizin hem tarihi hem turistik açısından önem taşıyan bu şehrini henüz keşfetmediysen şimdi tam zamanı! Dilersen Kapadokya’nın ünlü mağara otellerinde, dilersen de yerel halkın işlettiği pansiyonlarda konaklayabilirsin. Burada bütçene uygun seçenek oldukça fazla.
 
Tatil zamanı yaklaşıyor! Elini çabuk tutup Jolly Tur kampanyamızı incele, 31 Ekim 2020 tarihine kadar 500 TL ve üzeri seçili yurt içi otel konaklamalarında 25 Paracık kazan! Karar vermekte zorlanıyorsan Türkiye tatil yerleri hakkında daha fazla bilgi verdiğim yazımı buradan inceleyebilirsin.