Kış mevsiminin karanlık havasını dağıtmanın en keyifli yollarından biri, sevdiğin arkadaşlarınla sıcacık bir ev ortamında toplanmak. Bu toplanmayı çok eğlenceli hâle getirecek bir şey varsa o da elbette kutu oyunları! Kahkaha ve rekabet garantili, zihin açıcı ve neşeli kapışmalar için arkadaşlarınla bu efsane kutu oyunlarını mutlaka oynamalısın.

Trivial Pursuit


Bilgi yarışmalarını seviyor, genel kültürüne güveniyorsan bu oyuna bayılmaman imkânsız. 1982 yılından beri dünyanın en sevilen kutu oyunlarından biri olan Trivial Pursuit’te amaç, kartlardaki soruları sana verilen ipuçları doğrultusunda doğru cevaplayıp, pastanın dilimlerini diğer oyunculardan önce tamamlamak.

 

Katamino


Üç boyutlu düşünme, geometri ve analitik zekâ oyunu Katamino gerek arkadaşlarınla, gerekse çocuklarla birlikte oynanabilecek eğlenceli bir oyun. Elindeki görev kartlarına göre şekiller inşa ettiğin bu oyunda 30 binden fazla kombinasyon mevcut. Dolayısıyla dilediğin zorluk seviyesinde, hiç sıkılmadan defalarca oynayabilirsin.
 

Anti-Monopoly Türkiye


Kutu oyunları denince akla ilk gelen klasiklerden Monopoly’nin biraz değiştirilip Türkiye’ye uyarlanmış bu çılgın hâlini çok seveceksin! “Rekabetçi” veya “Tekelci” olarak, Türkiye’nin en ünlü cadde ve sokakları için arkadaşlarınla kıyasıya kapışmaya hazır mısın? :)
 

Bang


Çok sevilen bu vahşi batı temalı kovboy oyununda ise, oyundaki herkes şerif, haydut, aynasız veya hain rollerinden birine sahip. İşin en heyecanlı tarafı ise, şerif dışında herkesin rolünün gizli olması. Kasaba şu an için sakin görünüyor; ancak gün doğduğunda neler olacağını kim bilebilir? İyilerle kötülerin bu amansız mücadelesinde ayakta kalabilmek sana kalmış.
 

Kontrolünü Kaybetme


Arkadaşların çileden çıkman için uğraşırken kendini kontrol edebilecek misin? ☺ Başına nabzını ölçen bir alet takman gereken bu inanılmaz eğlenceli oyunda, arkadaşların gelen zara göre seni sinirlendirmek için türlü türlü aksiyonlarda bulunuyor. Sakinliğini ne kadar koruyabileceğini merak ediyorsan bu oyunu kesinlikle denemelisin.
 

Go


Bilinen en eski ve en mükemmel strateji oyunu olan Go, son derece basit kurallarının arkasında inanılmaz bir stratejik derinlik barındırıyor. Soyut düşünme, uzun vadeli stratejiler üretme, sabır ve sakinlik gibi becerilerini test etme ve geliştirmenin eğlenceli bir yolu olan Go’yu dilediğin zorluk seviyesinde oynayabilirsin. 
 

Tabu


Ve son olarak da arkadaş ortamlarının değişmez efsanesi Tabu’nun, tüm kelimeleri yenilenmiş versiyonunu öneriyorum. Oyun değiştirme zarı ile 5 farklı şekilde oynayabildiğin bu yenilenen versiyonda, hiç anlatılmamış kelimeleri tabu sözcükleri kullanmadan anlatabilecek misin bakalım.

Eve kapanmanın sıkıcı olduğunu düşünüyorsan, bu oyunları bir kez oynaman fikrini değiştirmeye yetebilir. En güzel ve en yeni kutu oyunları idefix’te seni bekliyor.