En güzel parti, organizasyonunu senin yapmadığın partidir. :) Ama işler her zaman yolunda gitmeyebilir ve partiyi organize etmek sana kalabilir. Ev sahipliği yapmaktan eğlenmeye vaktinin kalmayacağı, herkesin isteklerine koşturacağın, döküleni saçılanı özenle temizleyip misafirlerini mutlu edeceğin gecede hiçbir şey eksik olmamalı. En azından seni düşünme derdinden kurtarmak için küçük bir liste hazırlamaya karar verdim. Bakalım yılbaşı partisi öncesi evde neler yapabiliriz?

Salon Süslemeleri


Parti yılbaşı partisi olunca tabii ki ortamın havasını değiştirmek için evi dekore etmek gerekiyor. Bu konu hakkında detaylı bir yazı paylaştım zaten. Büyük, güzel süslenmiş bir yılbaşı ağacı, ışıklar, kırmızı, beyaz ve yeşilin hâkim olduğu detaylar… Senin zevkine güveniyorum. Unutma, yılbaşı deneyimi bu küçük dokunuşlarla anlam kazanır.


 

Yılbaşı Aksesuarları


Sadece ortamı süslemek yetmez, partine gelen insanları da süslemelisin. Renkli şapkalar, ışıklı gözlükler ve yılbaşı gecelerinin olmazsa olmazı kaynana dili. :)Bu aksesuarları çoğaltabilirsin. İnsanlara ne kadar çok aksesuar sunarsan, partin de sosyal medyada o kadar popüler olur. Doğru etiketleri şimdiden hazırla, bol bol fotoğraf çek ve çektir, Instagram'ını renklendir.

 

Masa Oyunları


Yılbaşı gecesinin klasiği elbette Tombala. Fakat sadece Tombala’ya bel bağlamamak lazım. Doğru seçeceğin masa oyunlarıyla partinin havasını değiştirebilirsin. Partiye katılanlara seçenek sunmak açısından, en az 3-4 tane masa oyununu partinde bulundurmanda fayda var. Bence Tabu ve Dixit süper olur. Daha fazla alternatifi bu yazıda bulabilirsin. 


 

Atıştırmalıklar


Şimdi eğri oturup, doğru konuşalım. Yeme içme olmadan parti olmaz. Partine aç katılacaklar için kanepeler hazırlayabilirsin. Yumuşak bir ekmek, çeşitli peynir ve şarküteri ürünleri, salatalık malzemeler. Bunları dilediğin gibi bir araya getirerek lezzetli kanepeler yapabilirsin. Cips yerine bu yılbaşı daha sağlıklı bir alternatif olan kuru yemişi değerlendirebilirsin. Özellikle çiğ kajusuz bir parti düşünemiyorum. :) Senin için hazırladığım meze ve atıştırmalık tariflerine de bakmadan geçme.

 

Karaoke


Rahatsız edeceğin komşuların yoksa partin için karaoke çok doğru bir tercih olacak. Rahatsız edeceğin komşularını da partine davet edeceksen zaten sorun yok demektir. İyi bir ses sistemi, mikrofon ve bir televizyon ile partinde unutulmaz bir karaoke rüzgârı estirebilirsin. Tek yapman gereken olabildiğince fazla şarkı bulmak. Gerisini misafirlerin halleder zaten.

Eksiklerin ve almak istediklerin için HepsiBurada’ya bakalım mı?