En yaygın göz rengi olsa da kahverengi gözlü olduğun için kendinizi şanslı saymalısın. Çünkü neredeyse tüm makyaj stilleri kahverengi gözlülere yakışıyor. Kahverengi gözlüler için makyaj önerisi istemediğin kadar var. İster dumanlı, ister renkli makyaj stillerini deneyebilir, tarzına en uygun olanı uygulayarak girdiğin ortamlarda dikkatleri üzerine çekebilirsin. İşte senin için bir araya getirdiğim kahverengi göz makyajı çeşitleri…

Biraz Renk: Kahverengi Göze Mor Far


 
Kahverenginin nötr havasını değiştirmek mi istiyorsun? O zaman ona biraz renk eklemelisin. Kahverengi göz için mor makyaj hayal edemiyor olabilirsin. Ancak mor, kahverengiye uyan renkler arasında. Peki, mor renk kullanarak kahverengi göz makyajı nasıl yapılır?
 
Sanılanın aksine mor, pek çok göz rengine ve tipine yakışıyor. Bu yüzden göz tipin ne olursa olsun morun sana yakışacağından şüphe etmemelisin. Ancak mor rengi kullanırken gözlerinin renk tonuna dikkat etmelisin. Koyu kahverengi göze morun daha parlak tonlarını, açık kahverengi göze ise daha koyu tonlarını kullanarak gözlerini ön plana çıkarabilirsin.

 

Cesurlara: Kahverengi Göze Mavi Far


Gözlerini ortaya çıkarmak için renklerden yararlanabileceğini biliyorsun. Ancak gözlerini ortaya çıkarmanın ötesine geçip makyajınla cesur ruhunu yansıtmak istiyorsan mavi tam sana göre! Genellikle kahverengi gözlüler için makyaj önerisi olarak mavi akla gelmez. Ancak doğru kullanıldığında mavi, kahverengi gözler için harika bir renk olabilir.
 
Örneğin; kesik göz makyajlarını seviyorsan farklı mavi tonlarını birbirine karıştırabilir, açıktan koyuya bir geçiş yapabilirsin. Dilersen bu karışımın kenarlarına sarı, mor gibi canlı renkler de ekleyerek tam bir parti görünümü yakalayabilirsin.

 

Zarafet İçin: Kahverengi Göze Altın Rengi Far


Altın rengi kullanıldığı her yere zarafet getiriyor. Bu durum makyajda da değişmiyor. Özellikle kahverengi gözlüler için altın rengi far, zarafetin anahtarı. Ancak kahverengi göz makyajı için kullanacağın altın renginin tonuna çok dikkat etmelisin. Çok açık renkli altın tonları gözde çiğ durabilir. Bu nedenle tercihini toprak tonlarına daha yakın olan farlardan yana kullanabilirsin.
 
Ayrıca gözlerini olduğundan biraz daha büyük göstermek istersen altın rengi, en büyük yardımcın. Altın rengini göz kapaklarında iyice karıştırdıktan sonra göz pınarlarının olduğu kısımda biraz beyaz far kullanarak gözlerinin daha büyük ve daha canlı görünmesini sağlayabilirsin.
 
Kahverengi gözlerin için birbirinden güzel ürünler seçmeye ne dersin? Morhipo'dan yapacağın alışverişlerde tüm indirimlere ek %4 Paracık kazanma fırsatını kaçırma. Detayları buradan inceleyebilirsin.