Sıcak yaz günleri geldi ve ev dekorasyon fikirleri oluşmaya başladı. Mevsimin canlılığını evine taşımak istiyorsan harika bir yaz temizliği bu değişim için ideal bir başlangıç. Şimdi kullanmak istemediğin mobilyalardan, objelerden kurtulma zamanı. Uzun zamandır aklında dönüp duran salon dekorasyon fikirlerine yer açılsın. İşte sana ilham verecek ev dekorasyon fikirleri!

2019 Yazının Renkleri


2019 yazının gözde renkleri geçmiş yıllara göre çok daha canlı ve pop. Bu yaz ev dekorasyon fikirleri pembe, sarı, badem yeşili, gri yeşil ve menekşe tonlarıyla biçimleniyor. 
Yaz aylarında beyaz ve mavinin her zaman ayrıcalıklı bir yeri vardır ve modası hiç geçmez, bunu da unutmamak gerek. 
Evinin her odasını farklı renge ya da tümünü yeşile boyama fikri kulağa nasıl geliyor? Badem yeşilinin baskın olduğu bir salon dekorasyon konusunda ne kadar cesur olduğunun da güçlü bir dışavurumu olur. Ekonomik salon dekorasyon fikirleri de harika değişimler yaratabilir. Sadece koltuğunun kılıfını değiştirerek bile yaza farklı bir merhaba diyebilirsin.
 

Doğaya Dönüş


Şehir hayatında doğadan uzaklaştıkça evlerimizdeki çiçek desenleri artıyor. Sen de bu yaz ev dekorasyon fikirleri geliştirirken, doğayı evine getirme kararı verebilirsin. Perdelerini yenileyebilir ya da mavi yeşil çiçekli bir berjerle salonunda yeni bir köşe oluşturabilirsin. Bu yaz çiçekler yatak odanda da açsın. 
 

Ev Dekorasyon Fikirleri ve Fonksiyonel Mobilyalar


Bu yaz salonun kullanışlı ürünlerle de yepyeni bir kimlik kazanabilir. Hem rahatça yemek yiyebileceğin hem de çalışabileceğin tasarım bir sehpa mesela… Dilediğinde yatak olarak kullanabileceğin bir kanepe, koltuk ve divanlar dar mekânlar için harika çözümler. Salondaki fazlalıkları kaldırabileceğin kutulu bir puf da ilginç bir seçim olabilir. Yer kaplamayan sürgü kapaklı gardıroplar da dar mekânlarda alan kazandıracaktır.

Salon Dekorasyon Malzemeleri


Bu yazın gözde ev dekorasyon fikirleri ve salon dekorasyon malzemeleri arasında yer alan rattan yükselişini sürdürüyor. Showroom’larda doğal odunun çıkışı da dikkat çekici. Rafine İskandinav tarzı da salon dekorasyon konusunda hâkimiyetini sürdürmeye devam ediyor.
 

Salon Dekorasyon Tüyoları


Sıcak renklerde ve farklı şekillerdeki yastıklar koltuğunu zenginleştirir ve salon dekorasyon mucizesi yaratır. 
Renkli ve hareketli raflar; kitap, obje ve resimlerin için duvarlarında farklılık yaratacak bir çözüm olabilir. Ev dekorasyon fikirleri arasında, salonuna sıcak bir hava katması için ceviz kaplama bir sehpaya da yer verilebilir. 

Salon dekorasyon önerim: Salonun zeminin parke olması temizlik ve ısı yalıtımı açısından avantajlıdır. Parkelerin koyu renkliyse açık renge dönüştürerek salonu genişletebilir, ışığı artırabilirsin. 
 

Şeffaflık ve Sadelik


Şeffaflık ve sadelik salon dekorasyon ipuçlarından belki de en değerlisi. Bu yaz evinde huzurlu bir atmosfer yaratmak ve daha iddialı ev dekorasyon fikirleri geliştirmek istiyorsan yalın tasarımları tercih edip, renkli aksesuarlarla bir denge oluşturabilirsin. Böylece tek düze olmayan, ferah mekânlar yaratabilirsin.
 

Yazın Dekoratif Objeleri


Evinin salon dekorasyon tarzını değiştirirken çiçek, kilim, vazo, saksı ya da katlı servis standı ile ev dekorasyon fikirleri geliştirebilirsin. Ayaklı boy aynası, yeni bir lambader ya da küçük bir puf da salonun havasını değiştirecektir. 
 

Retro Salonlar


Retro mobilya salon dekorasyon alanının vazgeçilmezi. Geometrik desenler, mermer, ahşap ya da pirinç gibi doğal malzemeler retro tarzın elementleri arasında yer alıyor. 
 

Canlı Yaz Sofraları


Yaz sofralarını küçük dokunuşlarla yenileyebilirsin. Sade tasarımlı yeni bir yemek takımı, bir iki yeni servis tabağı, hem dekoratif hem de masa yüzeyini koruyan yeni Amerikan servisleriyle değişim rüzgârını estirebilirsin.