Önceki yılı uğurlayıp yenisini karşılamanın zamanı geldiyse süslenmeyi bekleyen bir yılbaşı ağacımız da var demektir. İşte 7 adımda yılbaşı ağacı süsleme sanatı!

Yılbaşı ağacı süsleme işi kimi için bir hobi, kimi için ailenin ortak hafızasına yepyeni anılar eklemenin yolu, kimi için alışkanlık, kimi için ise sanat. Her halükârda, süsleme işi bittiğinde yılbaşı ağaçları içini ısıtan, sana çok iyi hissettiren bir atmosfer yaratıyor.
 
Belki gerçek bir çam ağacın, belki de on bir ay boyunca dolapta bir kutunun içinde tekrar ilgi göreceği günü sabırla bekleyen plastik çam ağacın var. Belki de standartların tamamen dışında, yaratıcı gücünün meyvesi bambaşka bir yılbaşı ağacı konsepti hazırladın. Hepsi harika ve hepsi biraz süslenmek için sabırsızlanıyor. O zaman başlıyoruz:
 

dogru-yer

Doğru Yer

Önce ağacın yerini belirleyelim. Öyle bir yer olmalı ki çevredeki hiçbir obje ondan rol çalmamalı. Belki ağacının altına hediyeler için yılbaşı temalı (uygun renklerde olsa da yeterli), küçük bir halı da serebilirsin, ne dersin?

Karlar Düşer

Karlar Düşer

Hadi işe sanki ağacına tatlı tatlı kar yağmış gibi bir efekt vererek devam edelim. Evet kar spreyinden söz ediyorum! Karın miktarı tamamen sana kalmış. İster biraz atıştırmış olsun ister doruklardan eteklere doğru azalan bir kar görelim. Duyuyor musun, bir yerlerde Jingle Bells çalmaya başladı bile!

Işıkları Açalım

Işıkları Açalım

Işıksız bir yılbaşı ağacı düşünülebilir mi? Aydınlatma, bu işin temel öğesi desem abartmış olmam herhalde. Işıl ışıl bir ağaç, yalnızca evi değil senin içini de aydınlatır. Işıkları dolamaya en tepeden başlayıp yavaş yavaş aşağıya doğru inebilirsin. Bu arada fişli ışıklar yerine pille çalışanlardan alırsan kabloyu prize uzatma derdinden de kurtulursun.

ahsap-figurler

Ahşap Figürler

Minik kuş yuvaları, çam ağacı figürleri, melekler, geyikler, kızaklar, belki gülen bir Noel Baba suratı… Yanlarına farklı şekillerde keçe süsler de ekleyebilirsin.

rengarenk-kureler

Rengârenk Küreler

Yılbaşı ağacı deyince yeşil, kırmızı, altın ve gümüş renkler öne çıksa da pırıltılı kürelerini her renkten seçebilirsin.

zirvedeki-sus

Zirvedeki Süs

Diğer tüm figürlerle bir arada, çok mutlu bir süs olacak o! İstersen kocaman bir yıldız, istersen büyük pırıltılı bir küre, dilersen bir şapka, belki bir melek ya da bir kalp? Seçim senin.

Müzik Başlasın

Müzik Başlasın

İşte tam bu adımda seni favori yeni yıl şarkını açıp yılbaşı ağacına karşı raks etmek üzere piste alıyoruz. Kutlama öncesi kutlama!
Işıl ışıl bir yılbaşı ağacı için ihtiyacın olan her şey Ikea'da seni bekliyor!
 
Mutlu yıllar...

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?