Çocuklarınla birlikte eğlenip, öğrenebileceğin onlara özel aktiviteler mi arıyorsun? Birbirinden güzel öneriler bu yazıda!

Tüm çocukların heyecanla beklediği yarıyıl tatili nihayet geldi. Dönem boyunca derslerini aksatmayıp iyi bir karne getiren çocuklar için şimdi biraz dinlenme, biraz da eğlenme vakti! Böylelikle ikinci yarıyıl için motive olup, okula neşeyle başlayacaklardır. Yarıyıl tatilinde değerlendirmen için şahane aktivite önerilerim var. Üstelik hem evde hem de dışarıda yapılabilecek birbirinden eğlenceli etkinlikler derledim. Başarılı bir yarıyılı ödüllendirmek ve çocuklarla birlikte eğlenmek için mutlaka bunlara bir göz atmalısın. Elbette yarıyıl ödevlerini aksatmamak koşuluyla… :)

Nefis Yemekler Yarışması

nefis-yemekler-yarismasi

Evde bir yemek yarışması düzenlemeye ne dersin? Minik maharetli parmaklar iş başında olsun. Yarışma için çocuğunun arkadaşlarını da çağırabilirsin. Öncelikle menüyü basit tut. Mesela pizza. Malzemeler ve pizza hamuru hazır. Peki, en iyi pizzayı kim hazırlayacak? Bence yarışmaya değer. Emin ol, minik şefler harikalar yaratacak. Pizza yarışması hem uygun hem de tüm aileyi neşelendirecek bir aktivite. En güzel yanı da, akşam için başka bir yemek hazırlamak zorunda kalmayacaksın.

Kukla Şovu

kukla-sovu

Kukla şovları çocukların yaratıcılıklarını geliştirmek için her zaman iyi bir fikir olmuştur. İşte sana evde çocuklarla beraber yapabileceğin ve inanılmaz eğleneceğin harika bir etkinlik fikri daha. Hadi bütün kullanılmayan çoraplar çekmecelerden çıksın ve hepsi birer kuklaya dönüşsün. Saçlar için biraz iplik, gözler için küçük düğmeler... Ortaya neler çıkaracaklarını hayal bile edemezsin.

Dışarı Çıkma Vakti

disari-cikma-vakti

Dönem boyunca okul, dersler ve ödevlerle uğraşmaktan çocuklarla dışarı çıkmaya pek fırsatın olmamış olabilir. Yarıyıl tatili şehri keşfetmek için enfes bir fırsat. Bu fikri kesinlikle hafife alma. Herhangi bir oyun parkından bahsetmiyorum. Yaşadığın şehirde daha önce çocukları götürmediğin şahane bir park ya da hayvanat bahçesi mutlaka vardır. Güneşli bir günü, çocuklar için tasarlanan masalsı oyun alanlarından birine ayırabilirsin. Üstelik birçoğu ebeveynler için de oldukça eğlenceli yerler!

Çocuk Atölyeleri

cocuk-atolyeleri

Hayal gücünü geliştirip, çocuklara yepyeni dünyalar tanıtacak bir fikirle devam edelim. Özellikle yarıyıl tatilinde yaşadığın şehirde çocuklar için mükemmel atölyeler düzenleyen bir dizi kuruluş bulabileceğine eminim. Heykel, resim, kıyafet, aksesuar ve çanta tasarımı, yazarlık, origami, dans ve hatta kodlama atölyeleri ve niceleri. Çocuğunun kendini keşfedip ilgilerini düzenleyebileceği atölyeler için internete mutlaka bakmalısın. Yeni bir hobi edinerek unutulmaz bir yarıyıl tatili geçirmemeleri için önlerinde hiçbir engel yok.

Tiyatro

tiyatro

En son ne zaman beraber bir çocuk oyunu izlemeye gittiniz? Tiyatro gibi sahne sanatları çocuklarının zihninde yepyeni ufuklar açacaktır. Eminim senin şehrinde de sahneye konulan enfes çocuk oyunları vardır. Keşfetmek için acele et. Biletler için buraya bakabilirsin: biletix.com

Bonus: Yaratıcı ebeveynlerin yaratıcı çocukları olur!

bonus-yaratici-ebeveynlerin-yaratici-cocuklari-olur

Bütün bunları bir kenara bırakıp şunu itiraf etmenin vakti geldi: Onlar için neyin güzel olduğunu en iyi sen bilebilirsin. Yaratıcı ol ve çocuklarına muhteşem bir yarıyıl tatili hediye etmek için bir çocuğun hayal gücüyle düşün. Unutma, eğlenceli ve öğretici bir aktivitenin sınırı yoktur. Aradığın şey, ailecek bir bisiklet turu, çakıl taşı boyama etkinliği, karton kutulardan köy yapmak, ata binmek, fotoğraf yarışmasına katılmak hatta küçük bir tren yolculuğuna çıkmak bile olabilir.
 
Onlar için şahane bir yarıyıl tatili tasarlayacağından hiç şüphem yok! :)

Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.