Madem yılbaşı yaklaşıyor, hadi 2021’nin ilhamıyla yeni yılın ruhuna uygun şarkılar dinleyelim. İşte hiç eskimeyen 5 harika yeni yıl şarkısı!

Şarkı avı diye bir şey var, çalan güzel bir şarkının ne olduğunu öğrenme isteği bazen her şeyin önüne geçer ve Shazam'ı en hızlı açıp şarkıyı listesine en hızlı ekleyen kazanır. Yılbaşı ruhu yavaş yavaş yükselirken şu ara gittiğimiz her yerde yeni yıl temalı şarkılar avlayacağız gibi duruyor.
 
Eğer sen de tematik liste hazırlamayı seviyorsan 2021’in ilhamıyla keşfettiklerinin yanına aşağıdaki klasikleri de ekle!

Last Christmas

Bu nostaljik Wham! şarkısını George Michael’ın yumuşacık sesinden dinliyoruz. Michael şarkıyı 1984’te ailesinin evini ziyaret ettiğinde çocukluk odasında yazıp bestelemiş. Ayrıca parçadaki her bir enstrümanı da kendisi çalmış. Pek çok George Michael klasiğinde olduğu gibi uzaktan oldukça mutlu görünen şarkı, yaklaştıkça içindeki minik hüznü fark ettiriyor. Olsun, her halükarda pek tatlı.

All I Want For Christmas Is You

1 Aralık itibarıyla karışık yılbaşı çalma listelerini açan tüm mağazalarda duyarız onu.  Bir örnek çınlayan zillerin, monoton vokallerin olduğu nice yeni yıl şarkısı kenara çekilip ona yol verir. Üst üste birkaç kez dinlesen de sıkılmazsın. Çıktığı günden beri tüm dünyanın bildiği, nice ödüller almış, geçtiğimiz ay 25 yaşına girmiş değerli bir parçadır. Söz yazarı ve bestecisi ise şarkıyı seslendiren Mariah Carey’nin ta kendisidir.

Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!

1945’te Sammy Cahn’ın yazdığı, Jule Styne’ın bestelediği parçayı aynı sene Vaughn Monroe, 1950’de Frank Sinatra, 1959’da ise Dean Martin seslendirdi. Üç icrası da çok meşhur olan parçanın bugün farklı janralarda pek çok versiyonu bulunuyor. Karlı bir yılbaşına denk gelince büyüsü katlanıyor elbette. Belki de bu güzel şarkıyı soğuk bir aralık gecesinde elinde sıcak bir kupa kahve ile sokak lambasına iyice odaklanarak dinlersen düşünce gücünle kar yağdırabilirsin.

Santa Baby

Yılbaşı klasikleri arasında ilk sıralarda gelen Santa Baby, 1953’ten bu yana pek çok müzisyen tarafından seslendirildi. Ben seninle 2017’de No Doubt’ın kadife sesli vokali Gwen Stefani’nin ayrı bir ruh kattığı versiyonunu paylaşıyorum. Noel Baba’yı bacadan içeriye davet eden bu tatlı şarkıyı dinlerken sen de sözlerdeki gibi yeni yılda istediğin şeylerin sıralı tam listesini çıkarabilirsin.

Bonus: Kendime Yeni Bir Ben Lazım

Sertab Erener ve Nil Karaibrahimgil’in ellerinden çıkan motivasyon istasyonu niteliğindeki bu neşeli şarkı, yeni yıl için alınmış ilham verici kararların bir tebliği gibi. O zaman yine gülecek nedenler ve bol şans için dinliyoruz.