Netflix’te yayınlanan IMDb puanı en yüksek filmler, belki de öncelik vermen gerekenlerdir. Netflix üyeliğini klasikler için de kullan!

Öncelikle IMDb’nin ne olduğuyla başlayalım... Açılımı, Internet Movie Database yani internet film veritabanı olan IMDb filmler, oyuncular, yönetmenler, televizyon programları gibi bilgiler içeren bir internet sitesi. Neredeyse dünyanın tüm yapımlarıyla ilgili inanılmaz detaylar ve kullanıcı yorumları içeren bir bilgi okyanusu. Burada, filmler ile ilgili bir puanlama sistemi var. Siteye herkes girebiliyor ve herkes kayıt oluşturabiliyor. Sitedeki filmler, kayıtlı kullanıcılar tarafından puanlanıyor ve filmin beğeni oranı buna göre belirleniyor. Bugün 70 milyondan fazla kullanıcısı olan bir site. Senin için, IMDb’de aldığı puanlara göre Netflix’te bulunan en iyi filmler listesi oluşturdum. 

Apocalypse Now (Kıyamet)

Apocalypse Now (Kıyamet)

IMDb puanı 8.5 olan, 1980 yapımı Apocalypse Now, savaş konulu filmler başlıklı listelerin her zaman üst sıralarında yer alır. Efsane yönetmen Francis Ford Coppola ve başroldeki Marlon Brando bu filmde de seyirciyi kendilerine hayran bırakıyor. 
 

King’s Speech (Zoraki Kral)

King’s Speech (Zoraki Kral)

2010 yapımı olan ve IMDb’de 8 puan alan yapım, istemeden tahta geçen kekeme Kral VI. George’un bir konuşma terapisti ile çalışmasını konu alıyor. Colin Firth, bu filmdeki olağanüstü oyunculuğuyla Oscar ödülüne lâyık görüldü. En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı alan filmler arasında, öncelikle izlenmesi gerekenlerden. 
 

Schindler’s List (Schindler’in Listesi)

Schindler’s List (Schindler’in Listesi)

Bir Steven Spielberg klasiği olan 7 Oscar’a sahip film, II. Dünya Savaşı sırasında yaşanan Yahudi soykırımını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. 1993 yapımı film 8.9 puanla IMDb’nin gözdeleri arasında. Bugüne kadar izlemediysen, duygusallığı kaldırabileceğin bir gün seç ve bu başyapıtı mutlaka seyret. Ralph Fiennes ve Liam Nesson’un başrolde olduğunu da hatırlatayım. 
 

Seven (Yedi)

Seven (Yedi)

1995’te vizyona giren David Fincher imzalı bu olağanüstü yapımda Brad Pitt ve Morgan Freeman çok büyük bir oyunculuk sergiliyor. IMDb puanı 8.6! Bazı filmler hiç akıldan çıkmaz ya işte bu onlardan biri. İzlemediysen daha fazla geç kalmamalısın.  
 

The Dark Night (Kara Şövalye)

The Dark Night (Kara Şövalye)

Christopher Nolan imzalı 2008 yapımı The Dark Night, tüm zamanların en iyi Batman’i olarak tanımlanıyor. Batman bu defa işleri suça karşı çıkmaktan öteye götürüyor ve şehirdeki tüm suç örgütlerini yok etmeye soyunuyor. Yine Joker’le savaşıyor ve Gotham şehri yine karışıyor. IMDb puanı 9 olan The Dark Night, en yüksek puanlı filmler arasında. 
 

The Matrix (Matrix)

The Matrix (Matrix)

8.7 IMDb puanı ile en sevilen filmler arasına giren Matrix 1999’da vizyona girdi. Gösterildiği günden beri bilim kurgu dünyasını etkileyen, çok önemli bir yapım olarak kabul edildi. Bilim kurgu olmaktan öte, ciddi bir felsefesi olan ve tartışma üreten bir yapım olarak sayısız kaynakta adı geçti. Dünyada büyük bir hayran kitlesi olan bu filmi izledikten sonra hem sinemaya hem hayata bambaşka bir gözle bakacağından emin olabilirsin. İzlemediysen, elinde ne varsa bırak ve televizyon karşısına geçip Matrix’i izle. 
 

The Pianist (Piyanist)

The Pianist (Piyanist)

Nazi işgalindeki Polonya’yı anlatan filmlerden ikincisi The Piyanist. Usta yönetmen Roman Polanski farkını her anında hissedeceğin 8.5 IMDb puanlı bu film, Schindler’in Listesi gibi diğer filmlerle kıyaslanamayacaklardan. Müzikleriyle de adından söz ettiren film Adrien Brody’ye En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı kazandırmıştı. 
 

Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.