TADINI ÇIKAR

2019'un En İyi Macera Oyunları

2019’un en popüler macera oyunları hangileri merak ediyorsan listeyi mutlaka incelemelisin.

Oyun dünyasının büyüleyici gelişme hızı, birçok oyuncuda beklentilerin hızla yükselmesine sebep oluyor. 1990’lardan bu yana oyun dünyasında hikâye kurgusu, grafikler ve oynayış tarzında çok büyük değişimler yaşandı. Bu değişimin en çok dönüştürdüğü alanların başında ise macera oyunları geliyor. PC ve konsol piyasasında geniş bir kitleye hitap eden bu alanda her yıl onlarca yeni oyun görücüye çıkıyor. Macera odaklı bilgisayar oyunları yüksek konfigürasyon gereksinimleriyle dikkat çekiyor. Bununla birlikte, oyuncuların beğeni çıtasının da sürekli yükseldiğini söyleyebiliriz. 2019’da oyuncuların en çok beğendiği macera oyunları listesini inceleyelim.

Red Dead Redemption 2

İlk kez 2010 yılında PlayStation 3, Xbox 360 ve Xbox One platformlarında macera oyunları kapsamında piyasaya çıkan Red Dead Redemption, kısa süre içinde Rockstar Games’in efsanevi bilgisayar oyunları arasında yerini aldı. Çoğu oyuncu tarafından neredeyse “tapılacak” düzeyde sevilen bu oyun bizi Vahşi Batı’da bir yolculuğa çıkardı.
Piyasaya çıktığı döneme damgasını vuran macera oyunları arasında yer alan Red Dead Redemption, bazı eleştirmenler tarafından Grand Theft Auto’nun Vahşi Batı versiyonu olarak değerlendirilmesine rağmen tam not almayı başardı ve yıllar içinde serinin ikinci oyununa karşı beklentiler yükseldi.
Hayranlarını genellikle hayal kırıklığına uğratmayan Rockstar Games, Red Dead Redemption 2’de de kendinden beklenileni yaptı ve herkes tarafından beğenilen bir oyunu piyasaya sürdü. İnanılmaz atmosferi ve etkileyici hikâyesiyle Red Dead Redemption2, sizi saatler boyunca konsolunuzun karşısına kilitleyecek.
 

The Witcher 3: Wild Hunt

CD Project Red tarafından yapılan bu oyunda ana karakter bir üçüncü şahıs tarafından kontrol ediliyor. 2019’da açık dünya macera oyunları listelerinin birçoğunda yer alan oyun, özellikle gelişmiş grafikleriyle büyük beğeni kazandı. Oyunda, ana karakterin hikâyesini ilerletmek için özellikler ve ekipmanlar seviyelendiriliyor. Macera severler için sunduğu geniş imkânlarla The Witcher 3: Wild Hunt, 2019’un popüler bilgisayar oyunları arasında yerini çoktan aldı.

Tom Clancy's The Division

Tom Clancy's The Division, Massive Entertainment tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından Red Storm Entertainment, Ubisoft Reflections ve Ubisoft Annecy, Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One'ın desteğiyle 2016’da yayınlanan bir online aksiyon-rol yapma oyunu. Onu diğer macera oyunları karşısında öne çıkaran ise grup kavramını çok iyi işlemesi. Bu oyun aynı içeriği arayan arkadaşlarla, yakınlardaki oyuncularla veya rastgele kişilerle gruplaşmayı kolaylaştırıyor. Oynatıcı menüsünden gruplama her zaman mevcut. Bir göreve girdiğinde, sana katılacak oyuncuları aramayı seçebiliyor, zorluğu belirleyebiliyorsun. Ayrıca oyun, haritaya bakarak arkadaşlarının konumlarını görmeni ve onları gruba davet etmeni sağlıyor. Bu sebeple Tom Clancy's The Division, 2019’da da birçok oyuncunun gözdesi olmayı sürdürüyor.

Devil May Cry 5

2019 yılında oyun severleri en çok heyecanlandıran macera oyunları arasında, uzun süredir beklenen Capcom efsanesi “Devil May Cry” yer alıyor. Mart ayında piyasaya XONE, PS4 ve PC platformları için piyasaya sürülen oyun, serinin dördüncü oyununun hikâyesine devam ediyor. Capcom arada çıkardığı DmC: Devil May Cry ile serinin fanatikleri ve bilgisayar oyunları severler arasında hayal kırıklığı yaratsa da Devil May Cry 5 ile herkesin gönlünü fethetmeyi başarıyor. Hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan yüksek puanlar alan serinin 5. oyunu eski ve yeni oynanış mekaniklerini neredeyse kusursuz bir şekilde birleştirerek hem eski hem de yeni nesil oyuncuların beğenisini topluyor.

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?