Yılbaşını nerede kutlayacağına henüz karar vermediysen hayallerindeki kutlamayı uzaklarda arama. İşte Türkiye’de yılbaşı kutlaması için gidebileceğin birbirinden güzel 5 şehir.

Eğer yılbaşını nerede kutlayacağına henüz karar vermediysen hayallerindeki tatil ve kutlamayı uzaklarda arama. Çünkü her iklimi yaşatan farklı bölgeleriyle Türkiye’de birbirinden güzel yılbaşı kutlaması heyecanı yaşayacağın yerler var.
 
Peki Türkiye’de yılbaşında nereye gidilir? Bu soruyu cevaplamak için önce yaşamak istediğin yılbaşı kutlamasının temasını seçmeni öneririm. Aşağıda farklı 3 tema için sunduğum 5 öneriyi bulacaksın.

Bursa, Uludağ

bursa-uludag

Türkiye’nin en popüler kayak merkezi olan Uludağ’da gündüzlerini bembeyaz, gecelerini ise rengarenk pistlerde geçirmeye ne dersin? Zira Uludağ’da gündüzleri kayak ve snowboard üstünde başlayan danslar, geceleri ünlü sanatçıların sahne aldığı lüks mekânlarda devam ediyor. Otellere bakalım mı?

 

Bolu, Kartalkaya

bolu-kartalkaya

Yılbaşını kayak yaparak geçirmek istiyorsan ve fazla uzağa gitmeye niyetin yoksa ikinci tercihin Kartalkaya olabilir. Türkiye’deki en etkileyici doğal güzelliklerden biri olan Yedigöller’e de ev sahipliği yapan Bolu, açık havada yakılan ateşin en güzel göründüğü yerlerden biri. Otellere bakalım mı?

İzmir, Alaçatı

izmir-alacati

Alaçatı’nın tadına hiç deniz, kum ve güneş üçlemesi olmadan bakmış mıydın? Peki sokakta ateş yakıp danslar edip şarkılar söylenerek geçireceğin bir yılbaşı çok güzel olmaz mıydı? Yılbaşı, İzmir’in en güzel tatil merkezlerinden biri olan Alaçatı’yı bir de kışın deneyimlemen için harika bir fırsat sunuyor. Otellere bakalım mı?

Antalya, Olimpos

antalya-olimpos

Yalnızca yazlarını bildiğin bir başka destinasyon… Nehirlerin denizlere, gökyüzünün görkemli dağlara kavuştuğu bu masalsı yerde yeni yılı çam ağaçları, bol oksijen ve belki dalga sesleri eşliğinde kutlamaya ne dersin? Tek yapman gereken kışın da açık bir otel bulmak. Hem Antalya, Noel Baba’nın da memleketi! Otellere bakalım mı?

Rize, Ayder

rize-ayder

Yılın yarısını karlar altında geçiren Ayder Yaylası, yeni yılını rahatlayarak geçirmek isteyenler için birbirinden güzel kaplıcalara sahip. Gündüzleri yürüyüş, akşam ateş ya da kuzine başında eğlence, ertesi gün tüm vücudunu rahatlatan ve ağrılarını gideren bir kaplıca deneyimi… Ne dersin? Bence harika olur. :) Otellere bakalım mı?

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?