Bebek çantasında hangi eşyalar bulunmalı? Bebek çantası içinde olmazsa olmaz 15 bebek eşyası burada!

Çocuğunla dışarıda geçireceğin huzurlu saatlerin sırrı, bebeğinin ihtiyaçlarına cevap verecek bir bebek çantası hazırlamak. Bir bebek çantası içinde bulunması gereken bebek eşyaları neler, senin için listeledim. Bu bebek eşyalarını dilersen tek tek alabilir, dilersen set halinde olanları tercih edebilirsin. Bebek eşyaları doğal maddelerden üretilmeli ve kullanışlı olmalı, bebek çantası da tamamen bunlardan oluşmalı. 
 

Bebek Çantası Demirbaşı Bebek Bezleri

Altı ıslak bebekler mutsuz olur. Sık sık kontrol edilmeli ve kirlenen bezler hemen değiştirilmeli. Bebek çantası elbette bebek beziyle dolu olmak zorunda da değil. Bebeğinle dışarı çıktığında en az 5-6 adet beze ihtiyacın olacak.
 

Bebek Önlükleri Hayat Kurtarır

Bırak bebeğin özgürce ve keyifle yemek yeme alışkanlığı edinsin. Bunun için ihtiyacın olan en önemli şey eğlenceli ve işlevsel bebek önlükleri. 


 

Bol Cepli Bir Bebek Çantası

Düzenli ve pratik olmak işini çok kolaylaştıracak. Bebek çantası içine çok fazla bebek eşyası koyacağın için bol cepli, içinde küçük çantaları olan bir model seçmelisin.
 

Bebekler Çabuk Kirlenir

Bebeklerin her an temizlenmeleri gerekebilir. Bebek çantası içindeki paraben, parfüm, alkol ve alerjen içermeyen bir paket ıslak mendil her zaman işine yarayacak.
 

Emzik Rahatlatır

Yere düşen emziği kullanamayacağın için bebek çantası düzenlerken yedeğini almakta fayda var. Bebeğinin sağlığı için kendinden kutulu tasarımları inceleyebilirsin. 
Hatta çift emzikli kutular da üretmişler. Bebek çantanda en az 4-5 emzik bulunmalı.
 

Oyuncaklar Olmadan Asla

Dışarı çıkarken bebek çantası içine en sevdiği üç oyuncağı koymayı sakın ihmal etme. Çocuklar oyuncaklarıyla mutlu olurlar.

Salya ve Küçük Kazalar İçin

Bebekler uyurken, yemek yerken ve yemekten sonra salya çıkarır. Bebek çantası içinde bu bezlerden 4-5 adet bulundurmak salya ve küçük kazalar için akıllıca bir çözüm.

 

Takviye Mamaya Başladığında

Dışarıya çıkarken bebeğinin mama saatlerinin organizasyonu da ayrı bir özen gerektiriyor. Isıya dayanıklı ve cam malzemeden üretilmiş biberonlarla, mama saklama kapları ve mama tabaklarından oluşan bir sete ihtiyacın var.

 

UV Korumalı Şapkalarla Bebeğin Güvende

Hem baş hem de enseyi güneşten korumak için özel tasarlanmış UV korumalı şapkalarla bebeğin artık daha güvende.  

 

Yedeksiz Sokağa Çıkma

Bir yedek body, eşofman takım ve bir çift çorap her dışarı çıkışta imdadına yetişecektir.
 

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?

Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.