Bebeğini gezmeye götürmek için ihtiyacın olan en önemli iki şey; bebek arabası ve bebek oto koltuğu. Bebeğinle birlikte keyifli geziler yapman için bebek arabası satın almadan önce bilmen gereken püf noktalarını senin için derledim.

Bebek arabası, 0-3 yaşındaki çocukların temel ihtiyacı. Yaşadığın yerin koşulları seçeceğin arabanın tipini belirliyor. Bebek arabası sağlam, hafif, dengeli ve sarsılmaz olmalı. Bebeğinin sağlığı ve konforu, senin yorulmadan kullanman için bu temel kriterler bebek arabası seçiminde çok önemli. Senin için hazırladığım bebek arabası rehberi işine oldukça yarayabilir. Sana ve bebeğine şimdiden keyifli gezmeler!
 

Bebeğinin Güvenliği

Arabanın arka koltuğuna bağlanan bebek oto koltuğu, kazalarda çocuk ölüm oranını % 90 oranında azaltıyor. İlk 2 ay, bebeğini kısa mesafelerde elde taşımak için de bebek oto koltuğu çok işine yarayacak. Bebek arabası ile bebek oto koltuğu birlikte alınmalı. Aksi halde birbirilerine uyumlu olmayabilirler.  
 

Ağır Bebek Arabası Modelleri

Yeni doğan bebeğini parka, deniz kenarına, büyükanne ve arkadaş ziyaretlerine götürmek için doğru bir bebek arabası seçmelisin. İlk 6 ay için seçeceğin bebek arabası sağlam, dengeli ve sarsılmaz olmalı. İçi yumuşak ve ergonomik, bebeğin rahatça uyuyabileceği, anne ya da babasıyla göz teması kurabileceği bebek arabası modelleri incelenmeli. Dışarı çıkmak bebeğin için hem dünyayı keşfetme hem de temiz hava almak anlamına gelir. Bebek arabası tentesi, hem bebeğini korumalı hem de hava almasını sağlamalı. Bebek arabası ile birlikte satılan yağmur örtüsü de olmazsa olmazlar arasında!
 

Hafif Bebek Arabaları

Bebeğinin ağırlaşmaya başladığı yedinci aydan itibaren daha hafif, daha sağlam ve korumalı bir araba kullanmalısın. Kademeli emniyet kemeriyle pratik, tekerlekleri 360 derece dönebilen, fren sistemi olanlar hayatını kolaylaştıracak. Bebek arabası modelleri arasında kilitlenebilir ön tekerlekleri olanlar; kolayca katlanabilen ve az yer tutanlar çok kullanışlı. Gezi güzergâhında yüksek kaldırımlar varsa süspansiyonlu ve büyük tekerlekli bebek arabası tercih etmelisin.
 
https://www.joker.com.tr/urun/hauck-shopper-slx-3lu-travel-sistem-bebek-arabasi-stone-grey-116888
 

Önemli Detaylar

Bir bebek arabası beğendin… Peki, arabanın taşıma kapasitesini biliyor musun? Bebek arabası modellerinin taşıma kapasitesi farklıdır. Bu önemli detaya mutlaka dikkat edilmeli.
Çift yönlü kullanım da işini oldukça kolaylaştırır. Çift yönlü bebek arabası, bebeğinin seninle göz teması kurabilmesine ve çevreyi izleyerek eğlenmesine olanak sağlar. Tamamen yatan ergonomik koltuğu ve portbebesiyle her ikiniz de rahat edersiniz.
 

Baston Bebek Arabası

Çok gezen ebeveynler için hafif, tek elle açılıp kapanabilen baston bebek arabası ideal. Katlandığında kilit mekanizması kendiliğinden kapanan ve valiz gibi sürülebilen bu model 1.5 yaşa kadar kullanılabiliyor.

İkiz Bebek Arabası

İkiz bebekleri olan ebeveynler için en pratik bebek arabası modeli, koltukları bitişik olanlar. Tek kişinin kullanabileceği, tek hareketle açılıp kapanan bu modeller çok kullanışlı. Ayrıca yan yana oturan çocuklar birbirleriyle iletişim kurabiliyor ve sıkılmıyorlar.
 

Sağlıklı, Sağlam ve Hafif

Bebek arabası yatak bölümünün %100 pamuk olması bebeğinin terleyerek üşütmesini önler. Soğuk havalarda bebeğini kendinden tulumlu, içinde üşümeden oturabileceği, fermuarlı çocuk arabası modelleriyle rahatça gezdirebilirsin. Sağlamlık ve hafiflik açısından bebek arabası aksamının alüminyum olmasına dikkat etmelisin.
https://www.morhipo.com/tuc-tuc-puset-kilifi-buyuk-chip-chip/3110105/detay
 

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?

Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.