Biberon, emzirme yastığı, mama termosu... Bu tabirlere yabancıysan korkma, yazıyı okuduktan sonra hepsine aşina olacaksın.

Bebeğini emzirme ve mamaya geçiş süreci bir biberon ile çözülecek kadar basit olmayabilir. Biberon ve emzirme yastığı gibi beslenme gereçleri aslında bebeğin için tasarlanmış olsa da günün sonunda senin işini kolaylaştıracak.

Alıştırma Bardağı

Bebekler anne sütünü emme refleksiyle doğdukları için bardaktan içme alışkanlıklarını çok zor kazanırlar. Alıştırma bardakları, bebeklerin biberon ile bardak arasında geçiş yapmalarına yardımcı oluyor. Bu bardaklar, emme alışkanlığını yeme alışkanlığına dönüştürmede büyük rol oynuyor.

Biberon

Biberon denince aklımızda basit bir beslenme gereci canlansa da aslında piyasada onlarca çeşit biberon olduğunu göreceksin. Bunların arasından seçim yaparken dikkat etmen gereken şey hijyenik ve güvenli olmaları. Sıcaklığa dayanıklı ve sağlıklı olması sebebiyle cam biberon, annelerin bir numaralı tercihi. Chicco’nun eğimli biberon emziği ise bebeğin için konforlu bir pozisyon sağlıyor.

Emzirme Yastığı

Bebeğini emzirirken onu doğru pozisyonda tutman ve boynunu desteklemen çok önemli. Emzirme yastığı, bebeklerin anne sütüyle beslendikleri dönemde rahat beslenebilmeleri için tasarlandı. Ayrıca bu yastık emzirme esnasında annelerde oluşabilecek bel ve sırt ağrılarının da önüne geçiyor.

Mama Hazırlayıcı

Bebeğin 6 aylık olduysa, artık biberon istemiyor; anne sütünü terk ediyorsa, artık ona mama hazırlamaya başlaman gerekir. Piyasadaki hazır mamalar çok pratik olsa da sağlıklı bir gelişim için ona mümkün olduğunca ev yapımı doğal mamalar yedirmelisin. Buharda pişirici ve blender ile bebeğine en sevdiği mamaları 15 dakika içinde hazırlayabilirsin.

Biberon ve Mama Isıtıcı

Aşırı sıcak ya da soğuk süt ve mamalar bebeğini hasta edebilir. Ayrıca anne sütünün besin değerlerini kaybetmemesi için belli bir ısıda muhafaza edilmesi gerekir. Weewell’in biberon ve mama ısıtıcısı, dijital zaman göstergesi ve sesli uyarı sistemiyle anneler için çok pratik!

Mama Önlüğü

Sıradan kumaş mama önlüklerinin dönemi bitti. Artık bilinçli ve pratik anneler, silikon mama önlüklerini kullanıyor. Bu önlükler bebeğine özgürce mama yeme şansı tanırken, önündeki haznesi sayesinde dökülenler etrafa saçılmıyor. Silikon yapısıyla temizlemesi de çok basit.

Mama Termosu

Bebeğinin sağlıklı bir şekilde büyümesi için mama saatlerini asla atlamaman gerekiyor. Dolayısıyla dışarı çıktığında artık biberon değil, yanında mama taşımalısın. Paslanmaz çelikten üretilen mama termosları, süt ve posalı gıdaların 5 ila 8 saat aynı ısıda kalmalarını sağlıyor.

Meyve ve Sebze Filesi

Bebeklerin mamadan katı gıdalara geçiş sürecinde çiğneme ve yutma reflekslerini geliştirdikleri dönem çok kritik. Meyve ve sebze fileleri, bu geçiş sürecinde annelerin büyük yardımcısı oluyor. Bebeğin, içine katı sebze ve meyve koyabileceğin bu fileyi çiğnerken gerekli vitamin ve mineralleri alacak ancak büyük parçaların boğazına kaçma riski olmayacak.

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?

Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.